Ana Sayfa Urfa Haberleri Riski Gittikçe Artıyor...

Riski Gittikçe Artıyor...

Şanlıurfa Şehit Aileler Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, çözüm sürecini sabote edenlerin tarih karşısında ve toplum huzurunda hesap veremeyeceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 2 Eylül 2013 Pazartesi 14:39
Riski Gittikçe Artıyor...

YAVUZ, yaptığı açıklamada, çözüm süreci ile ilgili halkın iyi niyet beslediğini belirtti.Ancak herkesin PKK’ya karşı bir kuşku duyduğunu aktaran Yavuz,  “Keşke kaygılar boşa çıksaydı. Ne yazık ki medyaya yansıyan ve kendi medyalarında bangır bangır verilen bilgiler çözüm sürecinin baltalanacağı kuşkularını artırıyor. 4 canlı bombanın şehirlerde eylem yapmak için teşebbüse geçmesi ne anlama geliyor; izah edebilen var mı? Örgüte 2 binden fazla militanın katılması ve dağlara çıkarılarak eğitilmesinin çözüm süreci ile bağlantısı nasıl kurulabilir? Örgütün yeni isimler altında yeni timler kurması ve geniş çaplı eylemler için hazırlık yapması ürkütücü sonuçlar çağrıştırmıyor mu? Serhildan (isyan) çağrılarının ve her gün 100 eylem için emir verilmesinin ‘çözüm’e ne katkısı olabilir? İllerde ilçelerde ‘polis güçleri’ kurmak, onlara maaş dağıtmak, esnaftan hatta koruculardan vergi adı altında para toplamak çözüm stratejisi midir? KCK’nın yeni eşbaşkanı Cemil Bayık’ın BBC Türkçe’ye verdiği röportajda söyledikleri yenilir yutulur şeyler midir? Kürt sorunu tabii ki çözülmeli; hakkaniyetle, adaletle, empatiyle...” dedi.

 

RİSKİ GİTTİKÇE ARTIYOR

 

Mehmet Yavuz, çözüm sürecini sabote edenlerin tarih karşısında ve toplum huzurunda hesap veremeyeceğini söyledi. Yavuz, PKK’nın özellikle gezi olaylarından sonra şımarıkça denilebilecek bir öz güven kazandığını ve ani manevralar yapmaya başladığını vurguladı.

 

Yavuz şöyle konuştu: “Tabi bunda Hükümetin tavrıda etkili. Her zaman söylediğim bir konu vardı "Terör ancak siyasi bir beklenti olmaksızın ele alındığı ve kararlı kesin adımlarla çözüle bilir" diye. Fakat gelinen noktada bir sürü siyasi rant elde etme hesapları yüzünden, her şeyin yeniden ve birdaha çözülmeyecek şekilde başa dönme riski gittikçe artıyor. Allah sonumuzu hayretsin.”

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik







Yukarı Çık