Ana Sayfa Urfa Haberleri Rışvanlı Derneği Şanlıurfa Şubesi Kuruldu

Rışvanlı Derneği Şanlıurfa Şubesi Kuruldu

Şanlıurfa nın Refahiye mahallesinde kurulan Rışvanlar Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği Şubesi bugün resmen kuruldu.

Giriş Tarihi: 22 Şubat 2012 Çarşamba 18:03
Rışvanlı Derneği Şanlıurfa Şubesi Kuruldu
Abdullah Yigit / urfahaber - Özel Şanlıurfa nın Refahiye mahallesinde kurulan Rışvanlar Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği Şubesi bugün resmen kuruldu. Rışvanlar Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Ali Avcı bu gün Şanlıurfa ya gelerek Şanlı Urfa şubesinin kurulması ile başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile basın karşısına çıktı.
Rışvanlar Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği genel başkanı ali avcı gazetemiz muhabiri Abdullah yiğite yaptığı açıklama da: 1998 yılında resmen münacatını yapmış olduğumuz Rışvanlar ailesini birlik ve beraberliğini temin etmek için dernekleşme sürecini bakanlık yetkisi ile genel merkezini Gaziantep e açtığını bu sürecinin devamında özellikle güney ve doğu Anadolu iç Anadolu Akdeniz bölgesinde yoğun olarak yaşamını devam eden büyük Rışvan ailesini dernekleşme süreci o gün den bu güne devam etmektedir.  dernekleri acılan Adıyaman ili Kahramanmaraş, Kilis, Adıyaman Kâhta ilçesi, Malatya, ilinden sonra bugün Şanlıurfa şubemiz resmen açılmış oldu. Yine söz konusu bölgelerde bulunan illerde temsilcilikler şeklinde devam etmektedir.  bugün resmen açıldığını müjdeleyeceğimiz Şanlıurfa rışvan ailesinin derneği milletimize ve büyük Rışvan ailesine hayırlı uğurlu olmasına diliyorum. Allah taala birlik ve beraberliğimizi daim eder inşallah birlik te rahmet vardır düsturuyla yola Çıktığımız bu hayırlı uğurda bizlere ailelerine zaman ayırıp bu süreçte caba sarf eden emek veren akrabalarıma şube kurucu yöneticilerime ve genel merkez yöneticilerime teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik içinde sürekli bir çatı altında devam edeceğiz.
Şanlıurfa rışvanlar kültür eğitim ve dayanışma derneği şube başkanı Recep Kahyaoğlu: sayın genel başkanımız Ali Avcı nın bugün Şanlıurfa mıza da resmen derneğimizi kurmuş durumdayız. Desteklerini esirgemeyen sayın genel başkanımıza ve yöneticilerimize teşekkür ederiz. Uzun zamandan beri derneğimizi kurmak için sürekli genel merkezle diyalog halindeydik nihayet bugün kurduk. Birlik ve beraberlik için cevre illerdeki akrabalarımızla birlik ve beraberlik içinde olmak için bugün şubemizi Şanlıurfa mızda sayın genel başkanın katılımı ile resmen kurmuş durumdayız. Bizde Şanlıurfa mız da bulunan rışvanlar ve tüm halkımızı derneğimiz bekliyoruz bizde Rışvanlar Derneği olarak her zaman  halkımızın yanında olacağız. Şanlıurfa Rışvanlar  kültür eğitim ve dayanışma   derneği  başkanı  recep kahya oğlu, yönetim kurulu üyeleri  ise Mustafa Beyazkurt, Osman Çiftci, Murat Üzümcü, Mehmet Serdar Al, Mehmet Kurt ,Halil Barut ,Mehmet Güneş
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık