Ana Sayfa Dünya Roj Tv İçin Son Söz Söylendi

Roj Tv İçin Son Söz Söylendi

Danimarka'daki Roj TV davasında mütalaasını veren Savcı, Roj TV'nin, Med TV ve Medya TV'nin devamı olduğunu kaydetti.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2011 Çarşamba 20:29
Roj Tv İçin Son Söz Söylendi
PKK ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle Roj TV hakkında kapatılması istemiyle Danimarka'da açılan davada savcı Jakob Buch Jepsen hazırladığı mütalaayı okudu.

Savcı mütalaasında, Roj TV'nin daha önce yayın yapan ve terör örgütü PKK ile bağlantısı olduğu için İngiltere ve Fransa tarafından kapatılan Med TV ile Medya TV'nin devamı olduğunu, ayrıca Almanya'nın da Roj TV yayınlarını izlenmesini yasakladığını hatırlattı.

Savcı Jepsen mütalaasında yine, Roj TV'nin Danimarka TV Radyo Kurulu'ndan yayın lisansı almak için müracaatta bulunduğu, bu başvuruda Roj TV'nin ana merkezinin Kopenhag'da olacağının ve programlar ile kararların buradan alınacağı bildirildiği ancak buna uyulmadığı, programlar ile birlikte televizyon ile ilgili kararların da Belçika'daki Roj Nv adlı program şirketinde alınarak yürütüldüğüne dikkati çekti.


Aynı zamanda Roj TV'ye dışarıdan program yapan Roj Nv'ye ait 4 telefon hattına da işaret eden savcı, bu telefonların Türkiye ve Kuzey Irak'taki irtibatlar için kullandığını mütalaasında yer verdi.


Mütalaasında PKK'nın bir terör örgütü olduğuna dikkat çeken savcı, Roj TV'nin de bu örgütün propagandasını yaptığını kaydetti.(AA)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star