Ana Sayfa Urfa Haberleri Röportaj ödülünü Urfa Haber Net’ten Bermal Melik Aldı

Röportaj ödülünü Urfa Haber Net’ten Bermal Melik Aldı

Röportaj dalında Urfa Haber Net internet sitesinden Bermal Melik “Örtülüyken hayat daha zor” eseri ile 1. olurken, GAP Gündemi Gazetesi’nden İshak Polat “Bir Trabzonlu nasıl Urfalıya dönüşür” eseri ile 2. ve Gazete İpekyol’dan Şahin Öznur “Hakkını bil kendini ezdirtme” eseri ile 3. oldu.

Giriş Tarihi: 27 Ocak 2013 Pazar 13:37
Röportaj ödülünü Urfa Haber Net’ten Bermal Melik Aldı

Şanlıurfa Gazeteciler Birliği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen yılın gazetecilik ödülleri Urfa City Alış Veriş Merkezi Mehmet Akif İnan konferans salonunda yapılan törenle sahiplerini buldu.

Şanlıurfa Basın ödülleri sahiplerini buldu

 

 

Şanlıurfa Gazeteciler Birliği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen yılın gazetecilik ödülleri Urfa City Alış Veriş Merkezi Mehmet Akif İnan konferans salonunda yapılan törenle sahiplerini buldu.

Sunuculuğunu İbrahim Gaffar’ın yaptığı ödül töreni Şanlıurfa Gazeteciler Birliğinin kuruluşu ve yaptıkları çalışmalardan kısa özetlerin sunulduğu 5 dakikalık sinevizyon gösterisinin ardından Başkan Veysel Polat’ın açılış ve hoş geldiniz konuşmasıyla başladı.

Polat, tarihi ve bulunduğu coğrafyanın Şanlıurfa ve Şanlıurfalı gazetecileri özel bir konuma getirdiğini belirterek “Urfalı meslektaşlarımız rahmet ve barış dilini kullanmalı. Etrafımızdaki kardeş kavgası ve katliamlara karşı, Hz.İbrahim’den gelen rahmet dilini ve tüm insanlığa barışı ve evrensel adaleti sunan Allah’ın ipini, İslamı göstermeliyiz. Kadim mirasın yaşandığı, Türk – Kürt – Arap – Zaza demeden onlarca kavmin birlikte, iç içe geçerek, birbirini daha zengin – güçlü kılarak kardeşçe, ortakça 1500 yıldır yaşadığı Urfa’yı tabii haliyle herkese olduğu gibi gösterebilmeliyiz. Bugünkü Urfa’yı da cehaletten, zulüm ve sefaletten kurtararak yeni Türkiye’nin büyük Türkiyenin örnek şehri haline getirmek için hep birlikte, sorumluluk ve azimle çalışmalıyız. Şanlıurfa Gazeteciler Birliği olarak biz bu misyonla varız. Varlığımız biliyoruz ki birçok karanlık odağı rahatsız etmektedir. Ama herkes bilsin ki hergecenin bir gündüzü vardır. Yaşadığımız bu sancı ve sakıntılara rağmen İnşallah aydınlık yarınlarımız da yakındır” dedi.

Kanal Urfa Televizyonundan canlı yayınlanan 3. Basın Ödülleri törenine ilginin fazla olması dikkatlerden kaçmadı.

 

Törene Davetliler ve yarışmacıların ilgisi fazla oldu

Geceye AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç.Dr. Halil Özcan, GAP Kalkınma İdaresi Başkanı Sadreddin Karahocagil, Vali Yardımcısı Erdoğan Kanyılmaz, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Türkdili, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Yavuz, AK Parti İl Başkan Yardımcıları İbrahim Toru, Fevzi Demirkol ve İsa Kızıldemir, CHP İl Başkanı  Ferhat Karataş, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin, SMMO Başkanı Nihat Taş, Evren Sanayi Sitesi Başkanı Mustafa Arslan, Vakıflar Bölge Müdürü Müslüm Tüysüz, BARO Başkan Vekili Hikmet Delebe, İl merkezi ve İlçelerimizdeki Basın Kuruluşları temsilcileri, STK temsilcileri, Akademisyenler ve daha birçok davetli katıldı.

Bu yıl; görsel haber, yazılı haber, röportaj, TV programı ve fotoğraf dalı olmak üzere 5 ayrı kategoride düzenlenen yarışmaya ilgi fazla oldu.

Şanlıurfa’da yıllarca gazetecilik yapmış jüri üyeleri, 5 daldaki yarışmacıların eserlerini değerlendirerek, ödüle layık olacak gazetecileri belirledi. Şanlıurfa Gazeteciler Birliği, bu yıl ayrıca vefa ve jüri özel ödülü verdi.

Amaçlarının meslek çalışmalarını teşvik ve özendirmek olmak olduğunu belirten Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat, bu yıl 3.’sü yapılan yarışmada ödül alanları tebrik ettiğini belirtti.

Görsel haber ödülü A Haber’e

Jürinin değerlendirmesi sonucu Görsel Haber dalında A Haber Muhabiri Mücahit Yolcu, “A Haber çatışmanın ortasında” haberi ile 1. olurken, Anadolu Ajansı Muhabiri Yasin Dikme “O an” haberi ile 2. ve Kanal Urfa Muhabiri Ahmet Köse “Cemaat var imam yok” haberi ile 3. oldu.

 

Röportaj ödülü Urfa Haber Net’ten Bermal Melik’e

Röportaj dalında Urfa Haber Net internet sitesinden Bermal Melik “Örtülüyken hayat daha zor” eseri ile 1. olurken, GAP Gündemi Gazetesi’nden İshak Polat “Bir Trabzonlu nasıl Urfalıya dönüşür” eseri ile 2. ve Gazete İpekyol’dan Şahin Öznur “Hakkını bil kendini ezdirtme” eseri ile 3. oldu.

 

TV Programı ödülü Kanal Urfa’dan Sabri Dişli’ye

TV programı dalında Kanal Urfa’dan Sabri Dişli “Konu Urfa olunca” eseri ile 1. olurken, Kanal Urfa’dan Zeynep Çoban ve Kübra Özer “İftarda sizdeyiz” eseri ile 2. ve yine Kanal Urfa’dan Kadir Çelikcan “Çözüm Noktası” eseri ile 3. oldu.

 

Fotoğraf dalında ödül DHA’ya

Fotoğraf dalında Doğan Haber Ajansı Muhabiri Mehmet Sezgin “Okul yolu” eseri ile 1. olurken, Anadolu Ajansı Muhabiri Rauf Maltaş “AA Akçakale’yi dünyaya duyurdu” eseri ile 2. ve Akşam Gazetesi Muhabiri Müslüm Abacıoğlu “İşte Şanlıurfa trafiği” eseri ile 3. oldu.

 

Yazılı haber ödülü Olay Gazetesine

Yazılı haber dalında Olay Gazetesi’nden Celal Çiftçi “Vurgunu durdurun” haberi ile 1. Olurken, Hizmet Gazetesi’nden Faruk Deveci “Bize bir şey olmazlara taviz yok” haberi ile 2. ve Doğan Haber Ajansı Muhabiri Ali Leylak “Adam öldürmeyi oyun mu sandın?” haberi ile 3. oldu.

 

Katkı sağlayanlara plaket

Gecede ayrıca, katkı sağlayan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eyyüp Sabri Ertekin’e Toru Şirketler Grubundan Boyner Mağaza Müdürü Mahmut Yılmaztekin’e, Yusuf Paşa Kuyumculuktan Nedim Kılıç’a plaket verildi.

 

Vefa ödülleri Duayenlere

Gecede; Vefa ödülü ise, İrfan Gazetesinden Mehmet Göğüç, Meşale Gazetesinden Mehmet Demirli, Urfanın Sesi Gazetesinden M.Hulusi Öcal’a verilirken, Fıratın Sesi Gazetesinden Nazlı Nomer’e juri özel ödülü verildi.

Yaklaşık 1,5 saat süren canlı yayında ödül töreni, ödül ve plaket alanlar ile plaket takdim edenlerin toplu fotoğraf çektirmesi ile sona erdi.

Müslüm ABACI

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık