Ana Sayfa Teknoloji RTÜK ‘TEN RUHA TV’YE ANLAMLI ZİYARET

RTÜK ‘TEN RUHA TV’YE ANLAMLI ZİYARET

Radyo Televizyon Üst Kurulu, Üst Kurul Üyesi Doçent Doktor Ahmet Yıldırım Ruha Tv’yi ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 19 Mart 2014 Çarşamba 19:53
RTÜK ‘TEN RUHA TV’YE ANLAMLI ZİYARET

Bir dizi gezi ve inceleme amacı ile Şanlıurfa’ya gelen Radyo Televizyon Üst Kurulu, Üst Kurul Üyesi Doçent Doktor Ahmet Yıldırım Ruha Tv’yi ziyaret etti. Ruha TV yönetim kurulu başkanı Ahin Güneş ile görüş alışverişinde bulundu.

Radyo Televizyon Üst Kurulu, Üst Kurul Üyesi  Doçent Doktor Ahmet Yıldırım Ruha Tv’yi ziyaretinde Şanlıurfa’da yayın yapan tv kanallarını yakından takip ettiklerini , bu vesile ile de Şanlıurfa ziyareti kapsamında ziyareti gerçekleştiriklerini söyledi. Yıldırım ayrıca, Ruha Tv’nin tarafsız yayın politikasını beğendiğini dile getirdi.

 

Radyo Televizyon Üst Kurulu, Üst Kurul Üyesi  Doçent Doktor Ahmet Yıldırım yerel tv kanalları için yoğun çalışma yaptıklarını sorunları ve çözümleri noktasında yoğun mesai harcadıklarını ifade eden Ahmet Yıldırım yayıncı kuruluşlara yayınlarının RTÜK’ün istediği normalarda yayın yapmaları için büyük görevler düştüğünü vurguladı..

Ruha Tv yönetim kurulu başkanı Ahin Güneş te,  Radyo Televizyon Üst Kurulu, Üst Üyesi  Doçent Doktor Ahmet Yıldırım’ın kendilerini ziyaretten dolayı son derece memnun olduklarını ifade ederek, Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun, Üst Kurul Üyesi  düzeyinde Şanlıurfa medyasını yakından takiplerinin kendilerine daha fazla sorumluluk yüklediğini ifade etti.

 

Doç. Dr. Ahmet YILDIRIM Kimdir?

 

1972 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1994 yılında Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Coğrafya Bölümünden mezun oldu. İki yıl lise öğretmeni olarak görev yaptıktan sonra Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Coğrafya Ana Bilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde Yüksek Lisans, 2004 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinde doktora öğrenimini başarı ile tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesine Öğretim Üyesi olarak atandı ve halen bu görevi devam etmektedir. 2011 yılında Doçent oldu. Ulusal ve uluslararası sempozyumlarda 15 bilimsel tebliğ sundu. Yurtiçi ve yurtdışı dergilerde 20’yi aşkın bilimsel makalesi yayınlandı. Bir adet bilimsel araştırma nitelikli kitabı bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Doç. Dr. Ahmet Yıldırım 3 Kasım 2011 tarihinde TBMM Genel Kurulu tarafından Üst Kurul Üyeliğine seçildi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İzinsiz SMS Mesajlarına büyük cezalar

İzinsiz SMS Mesajlarına büyük cezalar

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star