Ana Sayfa Güncel RTÜK’TEN ATAMA VE YAYIN CEZALARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

RTÜK’TEN ATAMA VE YAYIN CEZALARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

RTÜK, İzleme Dairesi “lağvedildi” haberlerine itiraz ederek, seçim dönemine ilişkin verilen cezaların YSK müeyyedileri doğrultusunda olduğunu belirterek verilen cezaları açıkladı.

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2016 Pazartesi 03:33
RTÜK’TEN ATAMA VE YAYIN CEZALARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) İzleme Dairesi’nin “lağvedildiği”ne ve verdiği seçim dönemi yayınlarına yönelik cezalarla ilgili haberlere dair açıklama yaptı. RTÜK kararlarının Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) müeyyedilerine göre verildiği belirtilen açıklamada “Haksız yere Üst Kurulumuz hedef alınmaktadır ve neredeyse her seçim sonrası benzer yayınlar yapılmakta ve RTÜK’ten de benzer cevaplar verilmektedir” dendi.

Bianet’in haberine göre; RTÜK’te hiçbir birimin lağvedilmediği ifade edilen açıklamada 1 Kasım 2015 seçimlerinde gerçekleşen yayınlara ilişkin 1 Kasım 2015 seçimlerinde gerçekleşen yayınlara ilişkin YSK’nın uyguladığı müeyyide kararları da sıralandı.

Buna göre, en çok rapor TVNET (13), TGRT Haber (12) ve TRT Haber (11) için hazırlandı. En çok uyarı cezası A Haber (19), TRT Haber (18) ve TGRT Haber’e (17) uygulandı. En çok yayın durdurma cezası ise A Haber (99), TRT Haber (57) ve TGRT Haber’e (33) verildi.

Toplamda hazırlanan 126 rapor için 24, A Haber, Anadolu’da Vuslat, Akit TV, Bengi Türk TV, CNNTürk, GTV, Halk TV, Kanal 7, Kanal Fırat, Mehtap TV, Samanyolu Haber, TGRT Haber, TRT Haber, TVNET ve Ülke TV için toplam 155 uyarı, 388 program durdurma cezası verildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de terör operasyonu: 4 ölü

Viranşehir'de terör operasyonu: 4 ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık