Ana Sayfa Urfa Haberleri RUHA TV HD YAYINA GEÇİYOR

RUHA TV HD YAYINA GEÇİYOR

Şanlıurfa’da üç yıl önce yayın hayatına başlayan ve iki yıldır Türksat uydusundan yayın yapan RUHA TV, HD (Yüksek Çözünürlüklü) yayına geçiyor.

Giriş Tarihi: 26 Şubat 2016 Cuma 08:25
RUHA TV HD YAYINA GEÇİYOR

Türksat uydusundan yayın yapan RUHA TV bir yıl önce HD yayın çalışmalarını başlatmıştı. Türksat yetkilileri ve yurtdışındaki HD yayın cihazı tedarikçileri ile görüşmelerini ve cihaz temini sağlayan kanal 10 Nisan 2016 tarihinde Türksat uydusundan daha yüksek görüntü ve ses kalitesine sahip HD yayın formatına geçecek.

Konuya ilişkin Ruha TV’den yapılan açıklamada:

 “Bilindiği üzere 3 yıl önce Avrupa uydusu ASTRA uydusundan yayına başladık. Ardından Türksat uydusuna geçtik. İzleyicilerimize daha kaliteli, yüksek çözünürlüklü görüntü ve ses hizmeti için bir yıl önce HD çalışmalarımızı başlattık.

Aslında geçen yıl mart ayında HD yayına geçecektik, HD yayın cihazlarının yurtdışından temini ve Türksat yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler sonucunda, bu geçiş teknik nedenlerden dolayı 2016 yılına sarktı.

Türksat yetkilileri ile yapılan görüşmeler neticesinde, HD yayın için Türksat 2A uydusunun ömrünü tamlaması nedeni ile bu geçiş 10 Nisan 2016 tarihine ertelendi.

Ancak, teknik geçiş, altyapı yeni stüdyo dekorasyon ve inşaat tadilat çalışmalarının da devreye girmesi nedeni ile Türksat ile varılan mutakabat neticesinde 1 Mart 2016 ila 10 Nisan 2016 tarihleri arasında Ruha TV’nin yayınları geçici olarak durdurulacaktır. Ancak tv yayını internet üzerinden www.ruhatv.com adresi üzerinden yayınlarını sürdürecek. HD geçiş çalışmaların tamamlanmasının ardından Ruha TV 10 Nisan 2016 tarhinde yeniden HD olarak yayınlarına kaldığı yerden devam edecektir.

Kurulduğu günden bu güne kadar bazı art niyetli kimseler tarafından kamuoyunda maksatlı olarak Ruha TV’yi yıpratma amacıyla farklı ve menfi çıkarılan dedikoduları bertaraf etmek için, HD yayına geçişle ilgili bu açıklama tarafımızdan kaçınılmaz olmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık