Ana Sayfa Güncel Ruhaajans Şanlıurfa’da yayın hayatına başlıyor

Ruhaajans Şanlıurfa’da yayın hayatına başlıyor

Kentin haber alma özgürlüğüne önemli ölçüde katkı sağlayacak Ruhaajans kısa bir süre sonra yayın hayatına girmeye hazırlanıyor. Ruhaajans’ın kentin sorunlarına büyük bir ışık tutacağı vurgulandı.

Giriş Tarihi: 13 Ekim 2016 Perşembe 22:28
Ruhaajans Şanlıurfa’da yayın hayatına başlıyor

 HABER MERKEZİ

Ruhaajans Yönetim Kurulu Başkanı Ahin Güneş ve Yardımcılığını da İnternet Habercileri Derneği(ŞİHADER) Başkanı Ömer Dodanlı’nın yapacağı Ruhaajans; yerelden ulusala, spordan kültür sanata her konudaki haber akışıyla Şanlıurfalılara yayın yapacak.

Ruhaajans Yönetim Kurulu Başkanı Ahin Güneş, yaptığı açıklamada, kısa bir süre sonra kenttin haber alma akışına katkı sağlamak amacıyla “Ruhaajans”ı yayın hayatına sokmayı hedeflediklerini söyledi.

Şanlıurfa’da yeni bir soluk getirmeyi hedeflediklerini belirten Güneş, şunları kaydetti:” Son dönemlerde internet haber sitelerde artan bilgi kirliğinin önüne geçmek, halkın doğru bilgi alma ihtiyacını gidermek ve kentteki boşluğu doldurmak adına yeni bir çalışmayı hayata geçiriyoruz. Temel hedefimiz vatandaşların yararına yönelik konuların getirilmesi noktasında çalışmalar gerçekleştirmek, basın sektörüne önemli katkılar sağlamak. En kısa sürede haber ajansımız yerel internet haber sitelerine, gazete ve televizyonlara hizmet verecektir. Şanlıurfa için hayırlı olma temennisinde bulunuyoruz.”

İnternet Habercileri Derneği(ŞİHADER) Başkanı Ömer Dodanlı ise, ”İnternet Yayıncılar Platformu olarak yerel anlamda büyük bir boşluk var. Bizlerde bu anlamda bu boşluğu doldurabilmek adına gazeteciler olarak kurduğumuz platformun ardından Ruhaajans adına altında  bir yerel ajans da kurma ihtiyacı hissettik ve bu anlamda yerel gazetelere ve internet habercilerine bir katkı sağlamak için gerekli adımları attık, inşallah hayırlı olur.” ifadelerine yer verdi.

Öte yandan kısa bir süre önce Urfa’da haber sitelerine yönelik faaliyet gösteren iki dernek üyeleri bir araya gelerek İnternet Yayıncıları Platformu’nu kurmuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yazar: Göazaltılar demokratik siyasetin önünü tıkadı

Yazar: Göazaltılar demokratik siyasetin önünü tıkadı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık