Ana Sayfa Güncel Ruhsatlı da Olsa Her Türlü Silahın Taşınması Yasaklandı

Ruhsatlı da Olsa Her Türlü Silahın Taşınması Yasaklandı

OHAL bürosu, kentte ruhsatlı dahi olsa her nevi silah ve mermilerin taşınması veya nakledilmesinin yasaklandığını bildirdi.

Giriş Tarihi: 11 Ağustos 2016 Perşembe 13:29
Ruhsatlı da Olsa Her Türlü Silahın Taşınması Yasaklandı

Siirt Valiliği Olağanüstü Hal Bürosu tarafından yapılan açıklamada, kente dışarıdan gelecek kişilere kimlik belirleyici belge taşıma zorunluluğu getirildiği, ruhsatlı da olsa her türlü silah ve mermilerin taşınması veya nakledilmesinin yasaklandığı bildirildi.

"219 TL CEZA UYGULANACAKTIR"

OHAL bildirisinde kentteki yasaklar şu şekilde sıralandı:

"Anayasamızın 120. Maddesi ve Olağanüstü Hal Kanununun 3. Maddesi 1. Fıkrasının (b) bendine göre il sakinlerimiz ile ilimize girecek hariçten kişiler için kimlik belirleyici belge taşıma mecburiyeti getirilmiştir. Bu mecburiyete uymayanlar hakkında 5326 Sayılı Kabahatler Kanununa göre 219 TL ceza uygulanacaktır.

"RUHSATLI DA OLSA TAŞINMASI YASAKTIR"

 

Ruhsatlı da olsa her nevi silah ve mermilerin taşınması veya nakli yasaklanmıştır. Her türlü cephaneler, bombalar, tahrip maddeleri, patlayıcı maddeler, radyoaktif maddelere veya yıkıcı, aşındırıcı, yaralayıcı eczalar veya diğer her türlü zehirler, boğucu gazlar veya benzeri maddelerin bulundurulması, hazırlanması, yapılması veya nakli yasaklanmıştır.

"6 AYA KADAR HAPİS CEZASI VERİLECEK"

Valiliğimiz tarafından bu kanun veya diğer kanunlarla verilen yetkilere dayanılarak alınan tedbirlere aykırı hareket edenler, emirleri dinlemeyenler veya istekleri yerine getirmeyenler veya kimliklerine dair kasten gerçeğe aykırı bilgi verenler veya bilgi vermekten çekinenler, fiilleri başka bir suç oluştursa bile ayrıca bir aydan altı aya kadar hapis cezası ile cezalandırılacaktır."

 

 

 

kaynak: haberler.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de terör operasyonu: 4 ölü

Viranşehir'de terör operasyonu: 4 ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık