Ana Sayfa Urfa Haberleri RUS UÇAKLARI İHH'NIN EKMEK FIRININI BOMBALADI

RUS UÇAKLARI İHH'NIN EKMEK FIRININI BOMBALADI

Suriye’nin İdlib kentine bağlı Serakip ilçesinde İHH'ya ait bir ekmek fırını, Rus uçakları tarafından bombalanarak imha edildiği iddia edildi.

Giriş Tarihi: 30 Kasım 2015 Pazartesi 12:49
RUS UÇAKLARI İHH'NIN EKMEK FIRININI BOMBALADI

İHH tarafından 16 ay önce kurulan fırında günlük ortalama 50 bin kişi için ekmek üretiliyor ve 18 kişi çalışıyordu.

Konu ile ilgili olarak gazetecilere açıklamalarda bulunan İHH Şalıurfa Temsilcisi Behçet Atila şunları kaydetti; “Fırınlar vuruluyorsa demek ki amaç bütün Suriye halkını yok etmektir, biz bu fırını 16 ay önce kurduk, ekmek üretip günlük 50 bin kişiye, kadın çoluk çocuğa ücretsiz dağıtıyoruz. Suriye halkına ekmeği bile çok görüyorlar. "

Gazetecilerin videolarda vurulma anının net bir şekilde kameraya alındığı görülüyor, bu konuda ne dersini sorusu üzerine Atila şöyle cevap verdi,

“18 işçi bu fırında çalışıyordu, düşen ilk füze tam isabet etmeyip fırının yakınlarına düşüyor, işçiler dışarı kaçarak uzaklaşıyorlar ve yükselen dumanları kameraya alıyorken asıl diğer bombardıman oluyor ve ikinci ve sonraki saldırılarda fırına tam isabet ediyor. Elhamdulillah can kaybı olmadı. Fakat fırın imha edildi.  Yardım faaliyetlerini durdurmaya yönelik bu barbarca saldırıların, bombardımanların derhal son bulması gerekiyor.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık