Ana Sayfa Dünya Rusya: ABD ile Suriye Konusunda Anlaşmaya Yakınız

Rusya: ABD ile Suriye Konusunda Anlaşmaya Yakınız

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, ABD ile Suriye konusunda anlaşmaya yakın olduklarını, görüşmelerin başarısından şüphe etmeye gerek olmadığını söyledi.

Giriş Tarihi: 3 Eylül 2016 Cumartesi 23:30
Rusya: ABD ile Suriye Konusunda Anlaşmaya Yakınız

Gazetecilere konuşan Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, "Hiç tereddüt etmeden, ABD ile Suriye konusunda anlaşmaya yakın olduğumuzu söyleyebilirim" dedi. Ryakov ayrıca şimdilik anlaşmaya yönelik bir tarih veremeyeceğini belirterek "Diploması sanatında bir şeyleri net olarak yapılabilmesi için bazen zaman gerekiyor" dedi.

 KERRY: SURİYE KONUSUNDA TEKNİK AÇIDAN BİRÇOK KONUYU ÇÖZDÜK

 Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'la Çin'deki G20 zirvesi kapsamında gerçekleştirdiği görüşme konusunda açıklama yapan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry de, Suriye konusunda teknik açıdan birçok konuyu çözüme kavuşturduklarını, ancak üzerinde çalışılması gereken bazı zor konuların hâlâ mevcut olduğunu söyledi.

 "ÇÖZÜLMESİ GEREKEN BAZI KONULAR VAR"

Kerry " Suriye krizinin karmaşık bir konu olduğunu biliyor. Teknik açıdan birçok konu çözüldü, ancak çözülmesi gereken bazı zor konular var" dedi. Bu konuların ne olduğunu belirtmeyen Kerry, Rusya ile farklılıkları görüşmek amacıyla yarın Lavrov ile bir görüşme daha yapmaya karar verdiklerini ifade etti.

HABERLER.COM

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa emniyetinden HDP operasyonu

Urfa emniyetinden HDP operasyonu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık