Ana Sayfa Dünya RUSYA'DAN KIBRIS ATAĞI

RUSYA'DAN KIBRIS ATAĞI

Rusya ve Güney Kıbrıs Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlıkları, Güney Kıbrıs'ta askeri tesis kurulması konusunda görüşme yaptı.

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2015 Salı 10:05
RUSYA'DAN KIBRIS ATAĞI

Rusya ve Güney Kıbrıs Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlıkları, Güney Kıbrıs'ta askeri tesis kurulması konusunda görüşme yapacaklarını belirttiler. Rusya Büyükelçisi iki ülke Dışişleri Bakanlarının IŞİD'le mücadele kapsamında Güney Kıbrıs'ta askeri tesislerin kurulması konusunda görüştüklerini açıkladı.

SON ZAMANLARDA YAŞANAN OLAYLARI GÖRÜŞTÜLER

Rus diplomat Nikolay Osadchiy, in-cyprus.com'un haberine göre; Güney Kıbrıs'ın sosyalist partisi Edek'in lideri Marinos Sizopoulos ile konsoloslukta görüştüklerini söyleyerek görüşmede Ortadoğu ve Doğu Akdeniz'de son zamanlarda yaşanan olayların ele alındığını açıkladı. Sizopoulos da Rusya'nın ülkelerinde askeri tesis açmasını gerekli bir hareket olarak gördüklerini söyledi.

"BU TESİSLERİ İNŞA ETMEK İÇİN BİR YOL BULACAĞIZ"

Osadchiy'e göre Kıbrıs adası coğrafi olarak IŞİD'e karşı savaşan tüm müttefikler için çok önemli bir konuma sahip. Ülkede askeri tesis açmak için Güney Kıbrıs Dışişleri Bakanlığı ile görüştüklerini söyleyen Rus diplomat "Bu tesisleri inşa etmek için bir yol bulacağız" dedi.

 

haberler.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star