Ana Sayfa Türkiye Sabancı Üniversitesi "Kendini Keşfet" Projesi

Sabancı Üniversitesi "Kendini Keşfet" Projesi

"Kendini Keşfet Projeleri" hızını kesmeden yeni yılın ilk projesi ile Diyarbakır'da başlıyor.

Giriş Tarihi: 28 Ocak 2012 Cumartesi 05:41
Sabancı Üniversitesi
Sabancı Üniversitesi "Kendini Keşfet" Projesi ile 12. Yılında ÇocuklarlaBuluşmaya Devam Ediyor

Sabancı Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri'nin 12 yıldır uyguladığı, Üniversite öğrencileri ile ilköğretim öğrencilerini buluşturan "Kendini Keşfet" Projeleri bugüne kadar 11.000'den fazla çocuğa ulaştı! "Kendini Keşfet Projeleri" hızını kesmeden yeni yılın ilk projesi ileDiyarbakır'da başlıyor.

Sabancı Üniversitesi öğrencilerinin, yıl boyunca çeşitli alanlarda sürdürdüğü "Toplumsal Duyarlılık Projeleri"nden biri olarak yürütülen "Kendini Keşfet Projesi" yarıyıl tatilinde 30 Ocak - 4 Şubat 2012 tarihleri arasında, beşinci kez Diyarbakır'da uygulanacak.

Gerçekleştirilecek çalışmalar sonucunda Diyarbakır'da toplam 250 ilköğretim öğrencisi çocuğa ulaşılarak, onların yaratıcılıklarını ve özgüvenlerini geliştirmek, kendilerinin farkına varmalarını sağlamak hedefleniyor. Proje, 15 gönüllü Üniversite öğrencilerinin ve Sabancı Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri sorumlularının katılımı ile Diyarbakır merkezdeki Koşuyolu İlköğretim Okulu'nda bir hafta uygulanacaktır.

Sabancı Üniversitesi'nden ve farklı üniversitelerden öğrencilerin oluşturduğu takımlar, özellikle sosyo-ekonomik durumu yeterli olmayan ailelerin çocuklarına; eğitsel drama, resim, el becerileri, sayısal ve sözel beceriler, çatışma-uzlaşma-barış gibi konularda eğitim vermenin yanı sıra, bir yılı aşkın süredirçocuklarda kültürel mirası koruma bilinci ve kültür bilincini geliştirme üzerine çalışmalar yapacaklar.

Kendini Keşfet Projesi 12 yıldır soluksuz düzenleniyor…

Toplumsal Duyarlık Projeleri, akademik yıl içerisinde devam eden projelerin yanı sıra yarıyıl ve yaz tatillerinde de İstanbul dışında "Kendini Keşfet" başlığı altında yürütüyor.

Kendini Keşfet Projeleri, 2000 yılından bu yana Sabancı Üniversitesi öğrencilerinin katılımı ile Mardin, Van,Şanlıurfa, Siirt, Diyarbakır Silvan, Kars-Sarıkamış, Erzurum, Giresun, İzmir-Dikili ve Balıkesir- Ayvalık,Hatay, Sinop, Nevşehir, Muş ve Ardahan'da yapıldı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık