Ana Sayfa Urfa Haberleri SABRİ ERTEKİN'DEN BÜYÜKŞEHİR YORUMU

SABRİ ERTEKİN'DEN BÜYÜKŞEHİR YORUMU

Ertekin "Ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda oldukça zengin olan ilimize büyük katkılar sağlayacaktır"

Giriş Tarihi: 14 Kasım 2012 Çarşamba 19:04
SABRİ ERTEKİN'DEN BÜYÜKŞEHİR YORUMU

anlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı Eyyüp Sabri Ertekin, Şanlıurfa'nın büyükşehir olmasının ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda oldukça zengin olan kente büyük katkılar sağlayacağını bildirdi.


ŞUTSO Başkanı Ertekin, Büyükşehir Yasa Tasarısı'nın, TBMM'de kabul edilerek yasalaşmasının ardından Şanlıurfa'nın büyükşehir olmasının sevindirici olduğunu belirterek, bunun gelişimi hızlandıracağını ve ekonomiyi büyüteceğini kaydetti.


Bu gelişmenin Şanlıurfa için bir dönüm noktası olabileceğine işaret eden Ertekin, şunları kaydetti:


''Açıklanan son teşvik sisteminde 6. bölgede bulunan ve bir cazibe merkezi konumunda olan ilimize yatırımı daha da arttıracak ve bizleri 2023 hedeflerimize taşıyacak bir lokomotif olacaktır. Ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda oldukça zengin olan ilimize büyük katkılar sağlayacaktır.


Birçok avantajlarımız mevcut, bunları daha görünür kılacağına inandığımız büyükşehir statüsüyle belediyecilik faaliyetleri tek elden ve daha koordineli bir şekilde yürütülebilecek. Hizmet kalitesi yükselecek ve olması gereken standartlara ulaşacaktır. Bunların sonucunda da daha çok yatırımcı bölgeye çekilecek, bu yatırımlar beraberinde kalkınmayı, istihdamı ve kaliteli yaşamı getirecek, ekonomi canlanacak, iş hacmi yükselecektir.''

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star