Ana Sayfa Spor Sadri Şener'den Karara Sert Tepki

Sadri Şener'den Karara Sert Tepki

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın açıklamasını değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 15 Ağustos 2011 Pazartesi 13:52
Sadri Şener'den Karara Sert Tepki
Şener kendisinin, Asbaşkanı Nevzat Şakar ve Yönetim Kurulu Üyesi Recep Denizer'in tedbirsiz olarak PFDK'ya sevk edilmesine bir anlam veremediğini belirterek, "Biz tedbirsiz olarak disiplin kuruluna sevk edildik.

Madem, 'Elimde yeterli belge yok' diyorsun, bizi nasıl PFDK'ya sevk ediyorsun. Hadi kulübe yazı geldi, savunmamız istendi. ve bizde gittik, 'Belgeleri paylaşamam, 1 yıldan 3 yıla kadar hapis var' diyorsun, biz o belgeleri görmeden kendimizi nasıl savunacağız. Böyle iş mi olur" dedi.

"FEDERASYONDA 4 – 5 TANE ADAMIMIZ OLSA BÖYLE Mİ OLURDU?"

Şener, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Orada bir gazeteci soruyor, 'Bu takımlar Avrupa kupasına gidecek, ilerde elenirseler veya yollarına devam ederse ve siz de bir karar verirseniz, ne olacak?' Bu soruya verilen cevap çok ilginç. Federasyon başkanı diyor ki, 'Onlar umurumda değil, o takımların bileceği bir şey.

' Böyle bir şey olabilir mi? Bizim arkamız orada sağlam olsaydı böyle bir karar çıkabilir miydi. Benim federasyonda 4 – 5 tane adamım olsa böyle mi olurdu. Bizim tedbirsiz olarak disiplin kuruluna sevk edilmemiz fasa fiso. Recep Denizer adliyeye bile gitmedi. Nevzat niye sevk edildi. Biz tedbirsiz olarak sevk edildik ve şu anda görevimizin başındayız" diye konuştu.

"HAKKIMIZDAKİ İDDİALARI BİLMEDEN NASIL SAVUNMA YAPACAĞIZ?"

Federasyon başkanının net bir karar veremediğini de ifade eden Başkan Şener, "Federasyon başkanı çıkıp direkt şunu dese anlardım, 'Savunma hakkı alamadığımdan karar veremiyorum. ' Ama bunu demedi, biraz öyle, biraz böyle, biraz şuradan ortaya konuştu. Şimdi lig başlayacak. İleride ne karar verilirse verilsin, biz hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Yargı denen müessese sadece bir tarafa işlemiyor.

Elbet siz de hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Anlamadığım ise şu. Madem bazı belgeler bize gelmiyor diyorsun o zaman hiçbir karar verme. Bizim PFDK'ya tedbirsiz olarak sevk edilmemiz son derece yanlış. Hakkımdaki iddiaları bilmeden nasıl savunma vereceğim. Belgelere ulaşmak yasak olunca ben nereden bilgileri alacağım. Onun bir çözümü bulunmak zorunda. Bir de en sonra şunu vurguluyor, 'Tüm kulüplere verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. ' Hangi kulüpler bunlar" diye konuştu.(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık