Ana Sayfa Eğitim SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİNDEN YENİ HEMŞİRELER MEZUN OLDU

SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİNDEN YENİ HEMŞİRELER MEZUN OLDU

Harran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde öğrenim gören hemşire adayı 84 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı.

Giriş Tarihi: 31 Mayıs 2016 Salı 11:57
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİNDEN YENİ HEMŞİRELER MEZUN OLDU

Osmanbey Yerleşkesi Fen Edebiyat Büyük Anfisinde gerçekleştirilen törene, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Şerafettin Çelik, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ercan Yeni, Dekanlar, Üniversite Genel Sekreteri Abdulhalim Dündar, Öğretim Elemanları, öğrenciler ve aileleri katıldı.

İŞİNİZİ SEVEREK VE KALPTEN YAPIN

Törende konuşan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın; “Öncelikle öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum. Sizlere tavsiyem hastalarınıza iyi davranın, hayır dualarını alın, sizler görevlerinizi layıkıyla yapın. Doktorluk ve hemşirelik normal memurluk gibi değildir. Yani sabah sekiz akşam beş mantığıyla yapamazsınız bu işi. İşinizi severek ve kalpten yapın, çünkü kalpten yapılmayan her işlerde zorluklar daha çok olur” dedi.

Salonu dolduran öğrenci velilerine de seslenen Rektör Prof. Dr. Taşaltın; “Değerli veliler, Bugün sizlerin de en mutlu gününüzdür, bir evlat yetiştirip bu şekilde başarılı olması sizlerin de gurur kaynağıdır. Evlatlarınız burada iyi bir eğitim aldılar tabi bundan sonraki aşama da çok önemli, inşallah görevlerini de layıkıyla yapacaklardır” diye konuştu

HAYATINIZIN BUNDAN SONRASI BURAYA KADARKİNDEN DAHA KOLAY OLSUN

Mezuniyet töreninde konuşan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ercan Yeni ise; “ Bugün mezun olan 84 arkadaşımız var. Bu 84 arkadaşımızın 45 tanesi erkek 39 tanesi bayan belki bizim zihinlerimizdeki yıllardır hemşire kavramı ile çok örtüşmüyor ama artık erkek hemşirelerimizde sağlık konusu içerinde oldukça önemli bir yerdeler. Çok başarılı öğrencilere sahibiz, ben de böyle başarılı bir ekiple yarın çalışacak olmaktan çok mutluyum. Yolunuz bahtınız açık olsun, hayatınızın bundan sonrası buraya kadarkinden daha kolay olsun” dedi.

Tören, başarılı olan öğrencilere belgeleri verilmesi ve gelenekselleşen “kep fırlatma” etkinliğiyle sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star