Ana Sayfa Urfa Haberleri Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet

Harran Üniversitesi (HRÜ) Senatosu, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarını kınadı.

Giriş Tarihi: 5 Haziran 2012 Salı 09:40
Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet
HRÜ'den yapılan yazılı açıklamada, HRÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu başkanlığında toplanan senatonun bazı kararlar aldığı belirtildi.

Son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarında artış gözlendiği ve hekimlerin sağlık sorunlarının tek sorumlusu gibi görüldüğüne işaret edilen açıklamada sağlık çalışanlarının fiziki ve sözlü saldırılara maruz kaldığı bildirildi.

Özveriyle görev yapan tüm sağlık çalışanlarına yönelik gittikçe şiddeti artan saldırıların önlenmesi için gerekli tedbirlerin vakit geçirilmeden alınması gerektiğine değinilen açıklamada, şunlar kaydedildi:


''Senato üyeleri olarak sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarını kınıyoruz. Öğretim üyelerinin ve bin bir emekle yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin hekim olarak çalıştıkları ortamda can güvenliğinin sağlanmasını istiyoruz. Sadece güvenlik tedbirlerinin alınması da bu sorunun çözümü için yeterli değildir. Yetkililerin, sivil toplum örgütlerinin, basın ve medyanın sağlık çalışanlarına yönelik destek kararları alması ve toplumu bilgilendirmesi önem arz etmektedir.''

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık