Ana Sayfa Sağlık SAĞLIK SEN MESLEKTAŞLARINA YAPILAN SALDIRIYI KINADI

SAĞLIK SEN MESLEKTAŞLARINA YAPILAN SALDIRIYI KINADI

Sağlık sendikasına bağlı doktorlar Samsun’da görev başında silahlı saldırıya uğrayarak yaşamını yitiren uzman doktor Kamil Furtun için bir araya gelerek sağlık çalışanlarına yapılan şiddeti kınadı.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2015 Pazartesi 15:02
SAĞLIK SEN MESLEKTAŞLARINA YAPILAN SALDIRIYI KINADI

Sağlık sen’e bağlı doktorlar Mehmet Akif inan eğitim ve araştırma hastanesi bahçesinde bir araya gelerek geçtiğimiz günlerde Samsun’da bir doktorun hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan silahlı saldırıyı kınadılar.

 

Sağlık Bakanlığı ile 2011 yılında başlatılan “Emeğe Saygı Şiddete Sıfır Tolerans” kampanyasının ardından bir dizi tedbirler alınmasına rağmen şiddetin önüne geçilemediğini ifade eden Sağlık sen Şanlıurfa şube başkanı İbrahim Demir,  Görülmektedir ki mevcut uygulamalar yeterli değildir ve acilen şiddeti önleyici, caydırıcılığı yüksek hukuki yaptırımlar hayata geçirilmelidir. Dedi.

 

Çalışanların şiddete uğrama kaygısı içinde görevlerini sürdürmeye çalıştıklarının belirten Demir,  hiçbir sağlık çalışanının burnunun dahi kanamasına fırsat vermeyecek önlemler hayata geçirilmelidir. Şeklinde konuştu.

 

Sağlık sen şube başkanı Demir, Hastanelerin hizmet üretemez hale getiren bu saldırılara bir yenisinin daha eklenmemesi için devletin alacağı tedbirler kadar, toplumun tüm kesimlerinin sağlık çalışanlarına sahip çıkmasını istedi.

 

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık