Ana Sayfa Sağlık SAĞLIK-SEN ÜYELERİ YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİNE BAŞLADI

SAĞLIK-SEN ÜYELERİ YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİNE BAŞLADI

Sağlık-Sen Şanlıurfa Şubesi, sağlık kurumları yöneticiliğinde uzmanlaşma hedefi ve İK Enstitüsü aracılığıyla Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşbirliğiyle önemli bir kazanıma daha imza attı.

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2012 Perşembe 18:45
SAĞLIK-SEN ÜYELERİ YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİNE BAŞLADI
Şanlıurfa’da kırk üye Sağlık Kurumları İşletmeciliği alanında yüksek lisans eğitimine başladı.
Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut ATÇI yaptığı açıklamada; Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksek Lisans Programıyla sağlık kurumlarının yönetim kadrolarının çağdaş ve üst düzey eğitime kavuşmalarını hedeflediklerini söyledi.
Sağlık alanında klasik ücret sendikacılığı algısını zihinlerden silecek projelere imza attıklarını dile getiren Başkan ATÇI, bu noktada sağlık çalışanlarının eğitim standartlarının yükseltilmesine büyük önem verdiklerinin altını çizdi. Mahmut ATÇI yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

"Sendikamız; Ebelik, Hemşirelik ve Sağlık Memurluğu ön lisans programları ile Sağlık Eğitim Enstitüsü mezunlarına yönelik verilen lisans tamamlama hakkının planlanma sürecini de başından sonuna kadar takip etmiş ve sonuca ulaştırmış, bu alanda birçok mezun vermiştir. Sağlık-Sen'in yetki dönemiyle birlikte, insanı merkeze alan çözüm odaklı hizmet sendikacılığı anlayışı sayesinde ilgili bölümlerden mezun olup lisans tamamlama programlarını bekleyen 40 binin üzerinde sağlık çalışanın beklentisi bu sayede karşılanmıştır.

Üyelerinin her türlü mesleki ve sosyal yönden eğitimlerine ilişkin programlar düzenleyen Sağlık-Sen, gelen talepler doğrultusunda sağlık yönetimine ilgi ve ihtiyaç duyan sağlık çalışanları için de "Sağlık Kurumları İşletmeciliği" yüksek lisans programı ile sendikal alanda bir ilki gerçekleştirmektedir. Ülkemizde birçok ilde sendikamızın başlatmış olduğu yüksek lisans programına Şanlıurfa ilimiz de eklenmiş oldu. Sendikamız ile Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan bu protokol sayesinde, üyelerimiz için yine çok farklı bir  fırsat sunmuş olduk." dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star