Ana Sayfa Urfa Haberleri SAĞLIK SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

SAĞLIK SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu ve rektör yardımcısı Prof.Dr Ercan Yeni’ninde aralarında bulunduğu heyet, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile görüştüler.

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2014 Çarşamba 07:15
SAĞLIK SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Üniversite hastanesine ek ödenek verileceğini, Şanlıurfa’da yapılması planlanan Bin 700 yataklı şehir hastanesinin ihale aşamasında olduğunu ve temelini 2015 yılının başında atmayı planladıklarının müjdesini verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Milletvekilleri Kasım Gülpınar, Abdülkerim Gök, Halil Özcan, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, HRÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercan Yeni ile birlikte Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nu makamında ziyaret ettiler. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Uzm. Dr. Zafer Çukurova, Sağlık Bakanlığı İletişim Daire Başkanı Osman Güzelgöz’ün de katıldığı toplantıda,

 

ŞANLIURFA’YA YAPILMASI PLANLANAN SAĞLIK YATIRIMLARI KONUŞULDU.

Bakan Faruk Çelik, Şanlıurfa’daki sağlık yatırımları hakkında Sağlık Bakanı’na brifing verirken, Şanlıurfa’da yapılması planlanan 1700 yataklı şehir hastanesi, Osmanbey Kampusu’nde yapımı devam eden Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ve diğer sağlık yatırımlar ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Bakan Müezzinoğlu, şehir hastanesinin ihale aşamasında olduğunu ve 2015 yılının başında temelini atmak için çalışma yaptıklarını belirterek, Urfa’da devam eden sağlık yatırımlarının tamamlanabilmesi için  de elinden geleni yapacağını kaydetti.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu’nun üniversite hastanesinin bitirilmesi noktasında yoğun çaba ve gayretleri sonuçları sonucu, üniversite hastanesine her türlü desteği vereceğini ifade eden bakan Müezzinoğlu’na ve sağlık bakanlığı müsteşarına üniversite hastanesi ile alakalı hazırlanan dosyalar teslim edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık