Ana Sayfa Urfa Haberleri Sağlık uygulamaları masaya yatırıldı‏

Sağlık uygulamaları masaya yatırıldı‏

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Güney İlleri Özel Sağlık Kuruluşları Derneği (GÜSİDER) iş birliği ile 'Çukurova Sosyal Güvenlik Sağlık Uygulamaları' paneli düzenlendi.

Giriş Tarihi: 21 Şubat 2015 Cumartesi 11:23
Sağlık uygulamaları masaya yatırıldı‏

Anemon Otel’de yapılan  panele Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü  Kaşif Kılıç ve GÜSİDER Başkan Yardımcısı Halis Bayrak ve sağlık personeli katıldı.

 

Daha sık bir araya gelmeliyiz

Panelde konuşan, GÜSİDER Başkan Yardımcısı Halis Bayrak  bu toplantıların yılda bir kez yapılması yerine üç ayda bir yapılmasının gerektiğini belirtti. Bayrak, “Bu toplantılar sayesinde birbirimize daha çok bilgi sunarız. Bilgi iletişimdir. Çünkü sık sık Sosyal Güvenlik Kurumunun değişiklikleri oluyor bunları anlamada bazı arkadaşlarımız zorluk çekiyorlar. Böyle toplantılar oldukça birbirimizle iletişimlerimiz daha güçlenir.  Merkez müdürlüğümüz ve Sosyal Güvenlik Kurumu ile iletişim halinde olmamız gerektiğini düşünüyorum.  Adana Türkiye’de bilgi ve yaptığı işler bakımından çok iyi durumda.” diye konuştu.

 

Aylık 2.5 Milyon reçete

 SGK İl Müdürü Kılıç ise "Sağlıklı bir toplumun oluşturulması ve insanca yaşamın sağlanması adına sağlık sigortası kapsamında neredeyse ülkemizde yaşayan tüm insanları içine alacak şekilde, sistem dışında kimseyi bırakmamaya gayret gösterilerek yapılan bu düzenlemeler önemli bir dönüm noktası teşkil etmiştir. İl Müdürlüğümüzce Adana, Hatay, Mersin ve Osmaniye illerinde faaliyet gösteren tüm özel sağlık hizmet sunucusunun sözleşme yürütümü, inceleme, denetleme ve ödeme işlemleri yapılmaktadır. Bu illerimizde aylık ortalama olarak 2 milyon 500 bin adet reçete yazılmaktadır. Kamu Üniversite Hastaneleri ve Özel Sağlık Hizmet Sunucularına da aylık ortalama olarak 99 milyon lira ödeme yapılmaktadır." dedi.

 

 

Panel daha sonra soru-cevap bölümüyle devam etti.

YORUMLAR
  • yorum2015-02-24 05:57:17cemal düger

    neyin yorumunu yapalım.diş hastanesine randevu alın bakayım.başınıza ne gelecek.184 arayın size ne söyleyecek.bunlar medyatik oyunlar.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık