Ana Sayfa Sağlık Sağlıkta Özelleştirmeye Tepki

Sağlıkta Özelleştirmeye Tepki

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Emekçileri Sendikası (SES) Şanlıurfa Şubesi sağlıkta özelleştirmenin yapılmasına izin vermeyeceklerini belirten bir açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 20 Eylül 2011 Salı 11:45
Sağlıkta Özelleştirmeye Tepki
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Emekçileri Sendikası (SES) Şanlıurfa Şubesi bahçesinde yapılan açıklama Doç. Dr. Dost Zeybek’ten geldi. Saat 12.00 sıralarında yapılan açıklamada Sendika çalışanları ve çok sayıda sağlık emekçisi yer aldı.


Açıklamasına; “Hükümet Meclis kapanmadan önce aldığı Kanun Hükmündeki kararname çıkarma yetkisini hukuku ve parlementer sistemi hiçe sayarak hallen kullanıyor” diyerek başlayan Dr. Zeybek sözlerini şöyle sürdürdü: “Tam Gün” Kanunu, tam da dokuz günlük bayram tatilinin hemen öncesinde yayınlanan ve sağlıkla hiç alakası olmayan: Adalet Bakanlığı’nın Teşkilat görevleri hakkındaki kanun hükmünde kararname’sinin içine gizlendi…”


Dr. Zeybekçi açıklamasında, “En temel insan hakkı olan sağlık hakkı, paraya endeksli, kar amaçlı bir işleyişe devredilemez” dedi.


“Saklık haktır, satılık değildir. Bilim can çekişiyor. Zaten desteklediğimiz kavramların içi boşaltılıyor” diyen Dost açıklamasını şu cümlelerle sonlandırdı: “Hekimi hemşiresi, eczacısı, diş hekimi,laborantı, ebesi, radyoloji teknisyeni, psikoloğu, sözleşmelisi, taşeronu, kısacası biz bütün sağlık emekçileri kamuoyuna bir kez daha duyuruyoruz. Emeğimizin değersizleştirilmesine, hastanelerimizin satılmasına izin vermeyeceğiz.”


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEME ESTETİĞİ, MEME BÜYÜTME VE MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

MEME ESTETİĞİ, MEME BÜYÜTME VE MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

Kurumsal

İçerikYukarı Çık