Ana Sayfa Urfa Haberleri Sahipsiz Çanta Bomba Paniğine Yol Açtı.

Sahipsiz Çanta Bomba Paniğine Yol Açtı.

ŞanlıUrfa'da, kentin en işlek caddesinde ağaç yanına bırakılan sahipsiz çanta bomba paniğine yol açtı.

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2011 Pazartesi 21:41
Sahipsiz Çanta Bomba Paniğine Yol Açtı.
ŞanlıUrfa'da, kentin en işlek caddesinde ağaç yanına bırakılan sahipsiz çanta bomba paniğine yol açtı. Vatandaşların bomba endişesi ile ihbarda bulunmasının ardından caddeyi trafiğe kapatan polislerin fünye ile imha ettiği çantadan gazete kağıtları ile makyaj malzemesi çıktı. Polisi ve vatandaşları rahatlatan olay sonrası, yaklaşık yarım saat trafiğe kapalı kalan yol ulaşıma açıldı. 

Olay, saat 23.45 sıralarında kentin en işlek caddelerinden olanSarayönü Caddesi üzerinde meydana geldi. PTT binasının yakınındaki kaldırımda bir ağacın yanında kadın çantası gördü. Çantanın sahibinin bulunamaması üzerine, bomba olabileceği endişesi taşıyan vatandaşlar durumu telefonla polise ihbar etti. İhbarın ardından caddeye gelen polisler, yolu yaya ve araç trafiğine kapatıp, bomba imha uzmanının gelişini bekledi. Kısa sürede olay yerine gelen bomba imha uzmanı, özel kıyafetini giydikten sonra, güvenlik tedbirlerini gözden geçirip, kontrollü şekilde çantayı fünye ile patlattı. Çantadan etrafa savrulan boş gazete kağıtları ile çeşitli makyaj malzemeleri incelenmek üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Çantanın boş çıkması herkese rahat nefes aldırırken, polisin yaklaşık yarım saat süren çalışmasını az sayıda vatandaşın ise merakla gözlerle izledi. 

Yaklaşık yarım saat trafiğe kapalı kalan Sarayönü Caddesi, polisin çalışmasını tamamlamasının ardından yeniden ulaşıma açıldı. Polis, paniğe yol açan çantanın kim tarafından bırakıldığının belirlenmesine yönelik çalışma başlattı.

haberler
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık