Ana Sayfa Urfa Haberleri Sait Umucu’ya Karaköprü Belediyesi'nden Plaket

Sait Umucu’ya Karaköprü Belediyesi'nden Plaket

Karaköprü Akpınar Dere Islah Çalışmalarına Katkılarından Dolayı Dsi 15. Bölge Müdürü Sait Umucu’ya Karaköprü Belediyesi'nce Plaket verildi

Giriş Tarihi: 13 Mayıs 2011 Cuma 13:53
Sait Umucu’ya Karaköprü Belediyesi'nden Plaket
Karaköprü’de yapılan 8 km lik Akpınar Deresi projesi çalışmalarına katkı ve emeği olan DSİ 15. Bölge Müdürü Sait Umucu’ya Karaköprü Belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi tarafından plaket takdim edildi.

 

Karaköprü de bulunan Akpınar deresinin taşkın koruma çalışmaları için başta Karaköprü Belediyesi olmak üzere, DSİ Genel Müdürlüğü ve DSİ Bölge Müdürlüğünün büyük çabaları ve gayretleri sayesinde proje hayata geçerek çalışmaları tam hız devam etmektedir. Karaköprü için hayati öneme sahip olan bu dev proje yukarı sırrın deresi ile birlikte yaklaşık 8 km lik bir alanı kapsıyor.

 

DSİ 15. BÖLGE MÜDÜRÜ SAİT UMUCU “HER ZAMAN BAŞKAN ÇİFTÇİ’NİN YANINDAYIZ”

Karaköprü Belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi, hayata geçirilen ve çalışmalarına tam hız devam edilen, Akpınar Deresi taşkın koruma alanın çok büyük bir katkı ve emeği geçen DSİ 15. Bölge Müdürü Sait Umucu’nun makamını ziyaret ederek kendisine plaket armağan etti. Belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi, “Bugün DSİ 15. Bölge Müdürü Sait Umucu beyi ziyaret ettik, aslında bir teşekkür Karaköprü’de yaşayan insanlar için hayati önem ve risk taşıyan Akpınar Deresi ıslahı başladı çalışmalar çok güzel bir şekilde devam ediyor taşkın su anlamında sayın bölge müdürümüzü teknik ekibinin tüm kadrosunun büyük emekleri oldu bu proje büyük bir projeydi Karaköprü insanı için çok önem arz ediyordu bunun farkındaydık bu yıl çok yağış yağmasına rağmen projenin daha %10’u uygulanmasına rağmen Karaköprü’de hiçbir su taşkını meydana gelmedi, demek ki doğru bir çalışma yerinde bir çalışma bir teşekkür bir nezaket ziyareti yaptık kendisine sonsuz teşekkür ediyorum görevinde başarılar diliyorum bürokratların bu kadar çalışkanlığı insanlar için hayati önem taşıyan konularda bakışlarının güzel olması yerel yöneticiler olarak bizleri mutlu ediyor, bizde onlarla sürekli uyum içersinde birlikte bölgemizde çalışmanın derdindeyiz” dedi. 


DSİ 15. Bölge Müdürü Sait Umucu ise “Bende bir Şanlıurfalıyım artık 18 yıl önce Şanlıurfa’da 9 yıl boyunca Atatürk Barajında görev yaptıktan sonra Allah beni tekrar buraya bölge müdürü olarak nasip etti, başkanımı tanıdıktan sonra başkanımın önemsediği her konuda elimizden geldiği kadar çalışmaya gayret ettik bu nazik davranışı ve sözleri için kendisine teşekkür ederiz, biz her zaman başkanımızın yanınızdayız başkanımızın desteğindeyiz bizim yapacağımız işlerle gece gündüz durmadan Karaköprü’nün ne şekilde güzelleşmesi gerekiyorsa bütün desteğimiz başkanımızın yanındadır sağ olsunlar gerçekten bize 2009 yılından itibaren bu projeyi hatırlattı bizlerde hemen el attık, başkanımın dediği gibi bu sene yoğun bir yağış olmasına rağmen hiçbir su baskını olmadı, yapacağımız imalatlarla taşkın istinat duvarları ile bundan sonra Karaköprü hiçbir zaman su taşkını sorunları ile yaşamayacak ve düşünmeyecek dahi, inşallah kurumumuz ait her türlü imkanlar haiz olduğu müddetçe başkanımızın ve Karaköprü’nün yanındayız, desteğimiz çalışmamız sürecektir” dedi.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star