Ana Sayfa Güncel Samast'ın Babası: "Oğlum Kullanıldı"

Samast'ın Babası: "Oğlum Kullanıldı"

Hrant Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast'ın babası Ahmet Samast, oğlunun kullanıldığını söyledi.

Giriş Tarihi: 27 Temmuz 2011 Çarşamba 04:11
Samast'ın Babası:
Oğluna verilen 22 yıl 10 ay hapis cezasını fazla bulduğunu belirten Ahmet Samast, cinayeti gerçekleştiren asıl faaillerin de yakalanıp yargılanması gerektiğini söyledi.

Baba Ahmet Samast, Ogün Samast'ın yargılandığı davada karar çıkmasının ardından Cihan'a önemli açıklamalar yaptı. Hrant Dink cinayetinde ceza alan kişinin sadece oğlu olmaması gerektiğini kaydeden baba Samast, "Ogün'ü kandırdılar, kullandılar cezayı da o aldı. Cinayeti iyice araştırmak gerekiyor. Arkasında birileri varsa onların da yargılanmaları ve ceza almalarını istiyoruz." dedi.

Samast ailesi olarak şu ana kadar herhangi bir suça bulaşmadıklarının altını çizen Ahmet Samast, Ogün'ün birileri tarafından yönlendirildiğine dikkat çekti. Oğlunun sadece Yasil Hayal'le bağlantılı olduğunu vurgulayan Samast, Yasin Hayal'in bağlantıları noktasında bir bilgiye sahip olmadığını açıkladı. Ogün Samast'ı yönledirenlerin cinayetin asıl faali olduğunu kaydeden Ahmet Samast, "Hakkaniyetli bir karar verilmesi için, Ogün'ü yönlendirenler de aynı şekilde cezalandırılmalı." ifadesini kullandı. Ogün Samast'a verilen 22 yıl 10 ay hapis cezasını fazla bulduğunu kaydeden baba Samast, şöyle devam etti: "Zaten oğlumu ben şik'yet ettim. 'Suçu varsa cezasın çeksin.' diye. Ama bu çocuk 17 yaşında suçu işledi. Mahkemede tüm bildiklerini de anlattı. Bu aldığı ceza fazla. Neden aldığı cezada indirim yapmadılar? Pişmanlık yasasından Ogün de yararlanmalıydı. O yasadan bir sürü insan yararlanıyordu , Ogün neden yararlanmıyor? Biz ailesi olarak perişanız. Aldığı bu cezadan dolayı da çok üzgünüz."
(sabah)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık