Ana Sayfa Kültür/Sanat Sanat Gecesine Urfa Damgası Vuruldu

Sanat Gecesine Urfa Damgası Vuruldu

Kocaeli’nde bulunan özel bir okul tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen ’Geleneksel Sanat Gecesi’ renkli anlara sahne oldu.

Giriş Tarihi: 17 Mayıs 2017 Çarşamba 13:26
Sanat Gecesine Urfa Damgası Vuruldu

Kocaeli'nde bulunan özel bir okul tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen  'Geleneksel Sanat Gecesi' Sabancı Kültür Merkezinde yoğun katılımla gerçekleştirildi. Düzenlenen geceye Körfez İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kadir Zorlu, Özel Körfezim Eğitim Kurumları Genel Müdürü Azmi Cihat Hatipoğlu, okul müdürü  Eyüp Sultan  Keskin, kurucular  Hasan Yıldız, Naci  Akçay,  Kocaeli Urfalılar Dernek Başkanı  Cebrail  Aydın ve aileler katıldı.

Geceye gelen protokol ve aileler program öncesinde öğrenciler tarafından hazırlanan resim sergisini gezdiler. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan gecede söz alan Azmi Cihat Hatipoğlu, "2014-2015 sezonunda 56 mezun öğrenciden 29 öğrencimiz Fen Lisesi, 2015-2016 sezonunda 48 mezun öğrenciden 25'i Fen Lisesi kazandı. Bize hiç bir zaman manevin desteklerini esirgemeyen velilere teşekkür ediyorum. Bunun dışında spor alanında özellikle jimnastik ve çim hokeyi alanında birincilik bekliyoruz. Satranç alanında  Türkiye birinciliği kazanan öğrencimizi de kutluyorum. Şimdiye kadar geliştirdikleri yeteneklerde, tüm öğrenci, çalışanlarımıza ailelere teşekkür ediyorum. Umutlarımız çocuklarımızın saf duygularıyla sizlerle buluşuyor" dedi.

Konuşmanın ardından öğrenciler tarafından ve Genel Müdür Hatipoğlu'nun da meslek hayatında ilk görev yeri olan  Şanlıurfa'ya halk oyunlarının yer aldığı gösteriler salondan büyük alkış aldı. Gösteri sonunda  Şanlıurfa'nın tanıtımına katkılarından dolayı okula  Kocaeli Şanlıurfalılar dernek Başkanı  Aydın, Genel Müdür Hatipoğlu'na teşekkür plaketi takdim etti.

 

(sondakika.com)

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'lı çocuklar dinazorlarla tanıştı

Şanlıurfa'lı çocuklar dinazorlarla tanıştı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık