Ana Sayfa Urfa Haberleri Sanayi bir türlü şehirden çıkamıyor

Sanayi bir türlü şehirden çıkamıyor

Aşağı sanayi esnafı iş yerlerinin bulunduğu yerlerin çalışmaya uygun olmadığını dile getirerek özellikle belediye başkanından kendileriyle ilgilenmesini istediler.

Giriş Tarihi: 17 Ocak 2015 Cumartesi 15:23
Sanayi bir türlü şehirden çıkamıyor

Aşağı sanayi esnafı işyerlerinin bulunduğu yerlerin çalışmaya uygun olmadığını dile getirerek özellikle belediye başkanından kendileriyle ilgilenmesini istediler.

Dönemin belediye başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba sanayinin şehir içinde kalmasının şehircilik anlamında doğru olmadığını düşünmüş ve merkezde bulunan sanayi esnafı için Toki bölgesinde yer inşa etmişti. İlk başlarda esnafın tepkisine neden olan bu uygulama sonrasında esnafın açıklamalarıyla ne kadar doğru bir icraat olduğunu göstermişti.

O dönem esnafın bir kısmı yeni yerine taşınırken bir kısmı da şehir merkezinde kalmıştı. Şehir merkezinde kalan esnafın bulunduğu alanda ise kentsel dönüşüm projesinin uygulanması gündemdeydi.

Ruha Televizyonu olarak bugün sanayi esnafının yanına gittik ve hem çalışma şartlarını görüntüledik hem de taleplerini dinledik.

Çalışma şartlarının kötü olduğunu dile getiren esnaf, kendileri için bir yerin yapılmasını belediye başkanı Celalettin Güvenç'ten istediler.

Fiziki koşullar esnafı etkilediği kadar arabasını tamire getiren vatandaşı da etkiliyor.

Sanayinin şehir merkezinde yer alması esnaf kadar o bölgede evi olan kişileri de rahatsız ediyor. Özellikle şehrin bamya suyu mahallesinde yaşayan vatandaşlar, araba tamircisi, pimapenciler ve oto yıkamalardan bir hayli şikayetçi. Fakıbaba döneminde mahallelerinde bu kişilerin dükkan açmasının yasaklandığını dile getiren mahalleli, Fakıbaba'nın gitmesiyle bu kişilerin tekrardan dükkan açtığını dişle getirerek belediye başkanından bu duruma el atmasını istediler. 

YORUMLAR
 • yorum2015-01-18 14:11:54Karanlığa bir mum yak..

  Bir abimizin çok güzel bir lafı vardı ''İzmir İstanbul Ankara daki copu yer ,eylem yapar, aç kalır, Urfa daki maaşı sosyal hakkı eli değmeden alır'' ...
  Arkadaşlar burada yorum yapmak problemi düzeltmez bizi fazla uzağa taşıyamaz belki paylaşım anlamında güzel ama.Burası Urfa diyerek isotçulara hakdır diyerek bizim hakkımız diyerek işin içinden çıkmayın lütfen.
  İsotunu kebabını tatlısını yiyip gezip tozduktan sonra en lüks binada en lüks otelinde oturup en lüks arabası ile gezip yaz boyu tatile çekip gitmekle olmuyor..
  Yanıbaşımızda G.Antep Adana K.Maraş Diyarbakır İYİ YÖNLERİNİ örnek alalım ..

  Beğenmeyen başka ilde veya yurt dışında yaşama hakkına sahip ...
  Burası hepimizin sosyal platformlarda alanlarda meydanlarda bu olayları gerek protesto ile gerek o makamlara giderek hakkımızı arayarak medyanın çok büyük desteği gerek bu konuda haberi yayınlamak ile iş bitmiyor işin takipçisi olup vatandaşlardan destek isteyip sırt sırta haksızlıkların üzerine gitmeli..
  Herkese Sayğılar.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star