Ana Sayfa Urfa Haberleri SANAYİCİ PAMUĞU ÇÖPE ATIYOR

SANAYİCİ PAMUĞU ÇÖPE ATIYOR

Şanlıurfa Ticaret Borsası Meclis Üyesi ve Sanayici Ali Çiçek, naylon çuvallara konan pamukların sanayiciyi zarara uğrattığını ve bunların çöpe gittiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 26 Ağustos 2012 Pazar 13:54
SANAYİCİ PAMUĞU ÇÖPE ATIYOR

Yılın ilk mahsulü kütlü pamuğu 2.5 (2 lira 50 kuruş) TL’den alan Şanlıurfa Ticaret Borsası Meclis Üyesi ve Ferhat Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çiçek, naylon çuvallara konan pamukların çırçırcıları ve sanayicileri ciddi anlamda zarara uğrattığını söyledi.


Pamukta kirliliğin ciddi bir sorun olduğunun altını çizen Çiçek, geçen yılki pamukların hala satılamadığını ve naylon çuvalların pamuk kalitesini düşürdüğünü kaydetti.


Şanlıurfa pamuğunun çok kaliteli olduğunu belirten Çiçek, çiftçilerin pamuk toplarken naylon çuval kullanmaması gerektiğini vurguladı. Çiçek; “ naylon çuvallarda getirilen pamuktan; iplikçi, dokumacı ve boyacı zarar görüyor. Naylon çuvallar pamukta abrajın meydana gelmesine neden oluyor. Bu durumda kumaş boyası tutmuyor. Bu nedenle pamuk, iplik ve kumaş çöpe gidiyor. Durum böyle olunca hem ilimiz hem de ülkemiz ekonomisi zarara uğratılıyor. Bunun vebali pamuğu bilinçsizce toplayan çiftçinin boynunadır bunu bilmeyen çırçırcılar da bu vebale ortak oluyor.” diye konuştu.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star