Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlırfa Valiliği'nden Ceylanpınar yürüyüşüne yasaklama!

Şanlırfa Valiliği'nden Ceylanpınar yürüyüşüne yasaklama!

Şanlıurfa Valiliği, Resulayn'daki El Nusra saldırılarına karşı DTK, BDP, DÖKH, Gençlik Meclisi ve bazı STK'ların ortak olarak 4 Ağustos'ta Ceylanpınar'da gerçekleştirilecek yürüyüşü, "güvenlik" gerekçesiyle izin verilmeyeceğini duyurdu.

Giriş Tarihi: 1 Ağustos 2013 Perşembe 16:48
Şanlırfa Valiliği'nden Ceylanpınar yürüyüşüne yasaklama!

DTK, BDP, DÖKH, Gençlik Meclisi ve bazı sivil toplum örgütü öncülüğünde, bölge illeri ve batıdan Resulayn'daki ,  El Nusra  ve PYD arasında ki çatışmalar için,  4 Ağustos'ta Urfa'nın Ceylanpınar ilçesinde gerçekleştirilecek yürüyüşün hazırlıkları yapılırken, Şanlıurfa Valiliği'nden yürüyüşe ilişkin güvenlik gerekçesi ile yasak kararı geldi.

Şanlıurfa Valiliği, 4 Ağustos'ta Urfa'nın Ceylanpınar ilçesinde gerçekleştirilecek yürüyüş için yaptığı yazılı açıklamada 4 Ağustos'ta yapılması planlanan yürüyüş ve sonrasındaki eylemleri güvenlik gerekçesi ile yasakladığını duyurdu.

Yasaklama kararının konuya ilişkin basında yer alan haberler üzerine alındığının yer verildiği açıklamada, "Sınır İlçelerimizde yapılacak açık hava toplantıları/kitlesel yürüyüşler gibi etkinlikler, etkin güvenlik tedbirlerinin alınamayacağı ve can kaybı gibi telafisi mümkün olmayan olumsuz sonuçlara yol açabileceği nedeniyle son derece mahzurludur. Sayılan sebeplerle 4-5-6 Ağustos 2013 tarihlerinde Ceylanpınar İlçemizde yapılması planlanan gösteri yürüyüşü ve benzer etkinlikler Valiliğimizce yasaklanmıştır" denildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık