Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA BAROSU'NDAN AÇLIK GREVLERİ İÇİN MÜZAKERE ÖNERİSİ

ŞANLIURFA BAROSU'NDAN AÇLIK GREVLERİ İÇİN MÜZAKERE ÖNERİSİ

ŞANLIURFA Barosu Başkanı Avukat Ali Fuat Bucak, cezaevlerindeki açlık grevlerinin sonlandırılması için müzakere çağrısında bulundu.

Giriş Tarihi: 2 Kasım 2012 Cuma 13:45
ŞANLIURFA BAROSU'NDAN AÇLIK GREVLERİ İÇİN MÜZAKERE ÖNERİSİ

Şanlıurfa Barosu Başkanı Avukat Ali Fuat Bucak, 50 kadar ile birlikte adliye binası önünde basın açıklaması yaptı. 66 cezaevinde günlerdir açlık grevi yapıldığını belirten Bucak, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendi Adalet Bakanı'nı yalanlamakta ve açlık grevinde olanların şov yaptığını sıkılmadan söyleyebilmektedir. Abdullah Öcalan hukuki olarak bir hükümlüdür ve her hükümlü gibi avukatları ve yakınları ile görüşme hakkı olduğu halde 15 aydır görüştürülmemektedir" dedi.

Bu yaptırımların hem kanunlara hem de Türkiye'nin uymak zorunda olduğu uluslararası anlaşmalara aykırı olduğunu ileri süren Bucak, "Açlık grevlerinin sona ermesi için iktidar partisini her türlü girişime davet ediyoruz. Şanlıurfa Barosu olarak hükümetin ivedilikle grevi sona erdirecek müzakereleri yürütmesini istiyoruz. Biz de Baro olarak bu konuda her türlü desteği vereceğimizi ve arabuluculuk dahil her türlü sorumluluğu alabileceğimizi söylüyoruz."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star