Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Basınında Bugün

Şanlıurfa Basınında Bugün

Şanlıurfa'da yayımlanan gazetelerin bazı haber başlıkları şöyle:

Giriş Tarihi: 7 Şubat 2012 Salı 12:08
Şanlıurfa Basınında Bugün
Şanlıurfa'da yayımlanan gazetelerin bazı haber başlıkları şöyle:

GAP GÜNDEMİ: ''Dünyanın gıda üssü olacak''
GAP Bölge Kalkınma İdaresi (BKİ) Başkanı Sadrettin Karahocagil, ''Biz 2013 sulama dönemi diyoruz ama belki 2015'te, 2016'da gerçekten bölgenin dünyanın gıda üssü olduğunu, gıda potansiyelinin ciddi bir kısmını karşıladığını göreceğiz. Bu hem ülkemiz hem bölgemiz için hem de Ortadoğu için gıda güvenliği açısından bir sigorta olacak'' dedi.

ŞAFAK: ''Şanlıurfa Belediyesinin Van'daki aşevi''
Şanlıurfa Belediyesinin Van'da meydana gelen deprem nedeniyle yaklaşık 3 ay önce bu kentte kurduğu aşevinde çorba ve yemek dağıtımını sürdürüyor.

SEMBOL: ''Dikkat boyalıdır!''
GAP Arena Stadyumunun sürekli olarak sararmış olan çimleri hafta sonu yeşile bürünmüştü. Herkes sahanın iyileştiği kanaatine varmıştı. Fakat bunun altında başka bir neden ortaya çıktı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri, sararan çimi, boyayla yeşertmeye çalışarak, bir skandala imza attı. Bu konu Şanlıurfa'da espri konusu oldu.

YENİURFA: ''KPS ne kadar uygulanıyor-''
Kimlik Paylaşım Sistemini (KPS) Şanlıurfa'da kullanmayan bazı kamu kurumları kırtasiyeciliğin ortadan kaldırılmasını engellerken, vatandaşı da mağdur ediyor. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri İl Müdürü İlhan Eser, KPS'nin Şanlıurfa'da kurumların çoğunda uygulamaya geçtiğini belirterek, uygulamayı kullanmayan kurumların da en yakın zamanda kullanacağını ifade etti.

OLAY: ''Siverekliler, Bakan Şahin'den yardım istedi''
Şanlıurfa merkez ve ilçelerde günde üç, dört defa elektriğin kesilmesi nedeniyle Siverekli vatandaşlar, Gaziantep'in elektrik sorununu çözen Bakan Şahin'den yardım istedi.

İPEKYOL: ''Devletin arazisini parayla sattılar''
Hem modern bir Urfa'nın inşası için yürütülen çalışmalar gerekçesiyle hem de yıkılan evlerinin arsa paralarını (hazine arazisi) bazı çevrelere kaptırarak üst üste mağduriyet yaşayan vatandaşlar, yıllardır Batı'da mevsimlik işçi olarak çalışıp şimdi enkaza dönen evlerini yaptırıyordu.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star