Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Belediyesi Yeni Yılda Zam Yapmayacak

Şanlıurfa Belediyesi Yeni Yılda Zam Yapmayacak

Şanlıurfa Belediye meclisi, 2012 yılında suya ve toplu taşımaya zam yapmama kararı aldı.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2011 Salı 13:00
Şanlıurfa Belediyesi Yeni Yılda Zam Yapmayacak
Belediye basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Şanlıurfa Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısının 12. oturumu, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba başkanlığında meclis salonunda gerçekleştirildi.

Bütçe görüşmelerinin yapıldığı toplantıda, oy çokluğuyla 2012 yılında su ve toplu taşıma fiyatlarına zam yapılmamasını kararlaştırdı.


Belediye Başkanı Fakıbaba, meclis görüşmelerinde toplu taşımada ''Urfa Kart''ın vatandaşlar tarafından kullanılarak benimsendiğini belirterek, şöyle konuştu:


''Biz toplu taşımada kar etme amacında değiliz. Bizim bir tek amacımız var halkımızı sağlık ve sıhhatli bir şekilde taşımak. Şuana kadarki izlenimlerde de şunu görüyoruz; halk 'Urfa Kart'tan memnun. Toplu taşımada bizim amacımız diğer toplu taşıma yapan esnafımıza eziyet etmek değil. Bizim burada el ele verip çalışmamız lazım. Urfa'nın önünü açmamız lazım. Bizim amacımız diğer toplu taşıma yapan esnafı zarar ettirmek değil'' dedi. 


Şanlıurfa Belediyesinin toplu taşıma da gösterdiği başarı diğer Büyükşehir belediyeleri tarafından da yakından takip edildiğini aktaran Fakıbaba, şunları kaydetti:


''Bazı Büyükşehir belediyeleri bizim elemanlarımızdan şuan danışmanlık hizmeti alıyor. Siz bu 'Urfa Kart' işini nasıl başardınız deniliyor. Bu belediyelerden biri de Ankara Büyükşehir Belediyesidir. Yani bizim 'Urfa Kart' sistemi tutmuştur. Otobüs şoförlerine eğitimler veriyoruz. Halkımızın mutluluğunu düşünüyoruz. Halkımız da otobüslerimizden gayet memnun.'' YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık