Ana Sayfa Kültür/Sanat Şanlıurfa Belediyesi’nden Ramazan’a Özgü Etkinlikler

Şanlıurfa Belediyesi’nden Ramazan’a Özgü Etkinlikler

Şanlıurfa Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da ramazan ayını ruhuna uygun geçirmek amacıyla bir dizi etkinlikler düzenleyecek. Etkinlikler Balıklıgöl Amfi Tiyatro ve kentin muhtelif semtlerinde teravih namazı sonrası başlayacak.

Giriş Tarihi: 27 Temmuz 2011 Çarşamba 04:23
Şanlıurfa Belediyesi’nden Ramazan’a Özgü Etkinlikler
Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, eski ramazanların ruhunu yaşatmak ve bu geleneğimizi gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla Balıklıgöl Amfi Tiyatro’da ve Gezici Sanat TIR’ıyla birlikte kentin muhtelif semtlerinde birbirinden güzel etkinlikler düzenleyeceğini duyurdu.

Her yıl olduğu gibi bu yılda birbirinden güzel etkinliklerle başta Şanlıurfalılar olmak üzere yerli ve yabancı turistlere farklı bir ramazan ayı yaşatmayı hedefleyen Şanlıurfa Belediyesi’nin etkinlikleri arasında Orta Oyunu, Karagöz-Hacivat Gölge Oyunları, Mısırlı Dr. Ahmet Naina- İranlı Rahim Haki’den Kuran-ı Kerim Tilaveti, Mahmut Durgun ve Grup Sema ile Tasavvuf Müziği Konserleri yer alıyor.

Ramazan ayı ile ilgili çalışmaları tamamladıklarını belirten Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Necmi Karadağ, amaçlarının bu yıl Şanlıurfalı hemşerilerine farklı bir ramazan yaşatmak olduğunu söyledi.

        Karadağ, “İnanç turizminde önemli yere sahip olan Şanlıurfa’da Ramazan’ı manen daha farklı yaşamak isteyenleri Peygamberler Diyarı Urfa’da ağırlamaktan oldukça mutluluk duyacağız. İçerisinde maddi manevi anlamda bin bir güzellik ve faziletin olduğu ramazanı daha farklı bir şekilde kutlamak ve ramazan gecelerini daha bir anlamlı kılmak amacıyla Şanlıurfa Belediyesi olarak bir dizi etkinlik hazırladık. İnanıyoruz ki bu ramazanın manevi ruhunu yaşamak amacıyla teravih namazlarından sonra halkımızın uğrayacağı en önemli mekân Balıklıgöl Amfi Tiyatro ve muhtelif semtlerinde düzenleyeceğimiz etkinliklere halkımızın ilgisi de yoğun olacaktır” dedi.

      

 

     

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık