Ana Sayfa Ekonomi Şanlıurfa Belediyesi’nden Torba Yasa Uyarısı

Şanlıurfa Belediyesi’nden Torba Yasa Uyarısı

Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Fevzi Yücetepe, torba yasa kapsamında, vatandaşların belediyeye olan borçlarıyla ilgili yeniden yapılandırmaya gittiklerini belirtti.

Giriş Tarihi: 22 Mart 2011 Salı 15:17
Şanlıurfa Belediyesi’nden Torba Yasa Uyarısı
Kamuoyunda 'Torba Yasa' olarak bilinen yasada öngörülen borçların yeniden yapılandırılması uygulamasında, Şanlıurfa Belediyesi’ne borcu olan mükellef vatandaşların yararlanabileceğini ve bu “Tarihi Fırsatı” iyi değerlendirmeleri gerektiğini bildirdi.


Başkan Yardımcısı Yücetepe, Şanlıurfa Belediyesine su, emlak kira v.b borçları olan mükelleflere taksitlendirme yapıldığı gibi peşin ödemelerinde de büyük kolayların sağlandığını söyledi.

Gerek taksitlendirmelerde gerekse de peşin ödemelerde faizlerinin büyük bir kısmının silinerek ana paranın ödenmesi imkanı olduğuna dikkat çeken Yücetepe, torba yasa ile borçların yeniden yapılandırılması konusunda vatandaşların geç kalmamalarını istedi.


Yücetepe, “28 Şubat’ta yürürlüğe giren borçların yeniden yapılandırılmasını düzenleyen -Torba Yasası- adı verilen yasa vatandaşımıza ve borcu olanlara bir kolaylık getirmiştir. Belediyemize geçmişten bu yana özelikle 31,12,2010 tarihinden önceki döneme ait borcu olanlar (Emlak, su, çeşitli harçlar, idari para cezaları kira v.b) ödemelerini en geç 2 Mayıs 2011 tarihine kadar yeniden yapılandırabilirler. Bu önemli bir fırsattır. İster peşin ödesinler isterlerse taksitlendirsinler.

Peşin öderlerse daha avantajlı. Ancak taksitte ödeme imkânı da var. 36 ayda ödeme planı da söz konusu ancak taksitli ödemelerde düşük bir fark alınıyor. Ama peşin öderlerse hiçbir gecikme faizi ödemeden geçmişten bu yana varsa borçları tahsil ediliyor. Vatandaşlarımızı uyarmak istiyorum. Çünkü zaman su gibi akıp geçiyor.

Dolayısıyla bugün Mart Ayında olmamıza rağmen 2 Mayıs’a bir şey kalmadı. Bütün Vatandaşlarımızın bu tarihi fırsattan yararlanmalarını istiyoruz” dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz ASTOR filosunu güçlendirdi

ASTOR filosunu güçlendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık