Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Belediyesinde Park ve Bahçe Çalışmaları

Şanlıurfa Belediyesinde Park ve Bahçe Çalışmaları

Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, yeşil alanlarının yetersiz olduğu bazı mahallelerde adeta iğneyle kuyu kazarcasına çalışma yapıldığını belirterek, Şıh Maksut Türbesi önünde kayalıkların kazılarak ancak park alanına dönüştürülebildiğini belirtti

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2011 Salı 08:23
Şanlıurfa Belediyesinde Park ve Bahçe Çalışmaları
Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, yeşil alanlarının yetersiz olduğu bazı mahallelerde adeta iğneyle kuyu kazarcasına çalışma yapıldığını belirterek, Şıh Maksut Türbesi önünde kayalıkların kazılarak ancak park alanına dönüştürülebildiğini belirtti. 

Kırıkçı, yazılı açıklamasında, Topdağı Mahallesi'nde atıl durumdaki su deposunun üst kısmında çocukOyun grupları ve fitness alanı oluşturulacağını bildirdi. 

Şıh Maksut Türbesi önünde yer alan kayalıkların kazılmasından sonra oluşturulan alanda çocuk Oyungrubu, piknik mekanları oluşturduklarını park ve bahçeler konusunda sıkıntı yaşanan mahalleleri birer birer parklarla tanıştırdıklarına değinen Kırıkçı, şunları kaydetti: 

"Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Hiçbir zaman duraksamadı. Hatta mevsim itibariyle biraz daha yoğunlaştı. Yazın daha çok bakıma yönelirken mevsimitibariyle yeni parkların çimlendirilmesi ve yapılmasına ağırlık verdik. Bu kapsamda hiçbir yerde parkyapmaya müsait yeri olmayan Şıh Maksut Mahallesi'nde adeta iğneyle kuyu kazar gibi kayaları oyarak mekan oluşturduk. Burayı ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin biraz dinlenebileceği oturma yerleridizayn ettik. Onların ulaşımlarını kolaylaştıracak merdivenler yaptık." (haberler)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star