Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Belediyesi’nde Vurgun

Şanlıurfa Belediyesi’nde Vurgun

Şanlıurfa Belediyesi Temmuz ayı toplantılarında Meclis Üyesi Mehmet Cafer'in gündeme getirdiği vurgun iddiası Şanlıurfa’yı sarstı.

Giriş Tarihi: 3 Temmuz 2013 Çarşamba 14:57
Şanlıurfa Belediyesi’nde Vurgun

Şanlıurfa’yı ilgilendiren her  türlü yolsuzluk ve tutarsızlığa karşı sesini yükseltmesiyle dikkat çeken Şanlıurfa Belediye Meclis Üyesi Mehmet Cafer, 11 Nisan Stadyumu'nun yeri, Topçu Meydanı gibi toplumun duyarlı olduğu konularda yöneticilere sert ithamlarda bulunurken, son bombayı belediye meclisinin Temmuz ayı olağan bileşiminde patlattı.

Belediye Başkan Yardımcısı M. Fevzi Yücetepe'nin başkanlığında toplanan Belediye Meclisi'ne, meclis üyeleri Ali Çadırcı ve Hilmi Kadayıfçı'nın da imza attığı bir soru önergesi veren Cafer, Belediye Plan ve Bütçe Müdürlüğü'nde 4 yıl boyunca sahte makbuzla tahmini 100 milyon liralık vurgun yapıldığını iddia etti.

Verdikleri soru önergesi paralelinde, belediyedeki yolsuzluk iddialarını araştırmak üzere Meclis Araştırma Komisyonu kurulması taleplerinin, Meclis Başkanlığı'na vekalet eden M. Fevzi Yücetepe tarafından reddedildiğini dile getiren Mehmet Cafer, “Tüyü bitmemiş çocuğun da hakkı olan belediyenin paralarını koruması gereken başkan ve başkan yardımcısı yolsuzlukları araştırmak yerine örtbas ediyorlar. Ama biz bunun takipçisi olacağız ve dava açacağız. Ayrıca İçişleri Bakanlığı'na suç duyurusunda bulunacağız. Cumhurbaşkanı, Başbakan, AK Parti Genel Merkezi'ni bilgilendirecek, Urfa halkının hakkını arayacağız” dedi.

Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Cafer, Ali Çadırcı ve Hilmi Kadayıfçı imzasını taşıyan ve gündeme gelmesi reddedilen önergede, “Belediye Plan Bütçe Müdürlüğü'nde 4 yıl boyunca sahte makbuzla belediye adına aldığı teberruları duyarlı bir vatandaşın inceletmesi sonucu ortaya çıkan, toplam meblağı belli olmayan bu yolsuzluğun, tahmini meblağı ne kadardır? Bu olayda ihmali olanlar hakkında herhangi bir işlem yaptınız mı ve kovuşturma açtınız mı? Bu şahsın bu işleri tek başına yaptığına inanıyor musunuz? Arkasında kimlerin olduğunu araştırdınız mı? Araştırdıysanız, bunu meclise ve kamuoyuna paylaşabilir misiniz? Bu olayın araştırılması için meclisimizden bir araştırma komisyonu kurulmasını Urfa halkı adına istiyoruz” soru ve önerileri yer aldı.

Belediye Meclis Başkanvekili M. Fevzi Yücetepe ise, söz konusu olayın yargı aşamasında olduğunu belirterek hiçbir açıklama yapmadı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star