Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Belediyesi'nde Vurgun iddiası -2

Şanlıurfa Belediyesi'nde Vurgun iddiası -2

Şanlıurfa Belediyesi'nde AK Partili kesimin konuşmak bile istemediği vurgun iddiaları, gündeme bomba gibi düşmeye devam ediyor. Belediye Meclis Üyesi Mehmet Cafer'in geçen hafta günde-me getirdiği 100 milyon TL'lik vurgun iddiasına, bir yenisi eklendi.

Giriş Tarihi: 11 Temmuz 2013 Perşembe 12:04
Şanlıurfa Belediyesi'nde Vurgun iddiası -2

İmara açılan özel mülkiyet arazisi Dağeteği'nde sosyal donatı ve kamu alanı olarak Şanlıurfa Belediyesi adına tapuda tescil edilmesi gereken 200 bin metrekarelik alanın çok kısa zamanda 4-5 el değiştirerek özel mülkiyete geçtiği iddia edildi.

Konu hakkında Şanlıurfa Belediye Meclisi'ni bir soru önergesi veren Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Cafer, Ali Çadırcı ve Hilmi Kadayıfçı, 100 milyon TL bedeli olan bu arsaların akıbetinin ne olacağını sor-du.

Şanlıurfa Belediyesi'nde 100 milyonlarla telaffuz edilen vurgun iddialarını gündeme getirerek dikkat çeken Belediye Meclis üyesi Mehmet Cafer, Dağeteği'nde imara açılan özel mülkiyetin 200 bin metrekarelik kısmının Belediye adına tapu tescilinin ihmal edildiğini belirterek, “Buradaki tapuları belediye üzerine almamış. Tapular, çok kısa zamanda 4-5 el değiştirerek tapu iptal dava-sının önü kapatılmaya çalışılmış. Buradaki vurgun, metrekaresi 500 TL'den çarpılırsa 100 milyon TL civa-rındadır. Bu tapuları nasıl olmuş da belediye üzerine almamıştır” dedi.

FAKIBABA GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILMALI

Söz konusu arsaların tapularını adlarına alan kişilerin isimlerinin Belediye Meclisi'ne ve kamuoyuna açıklanması gerektiğini ifade eden Cafer, “Biz Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduk. İçişleri Bakanlığı, soruşturmanın selameti acısından Belediye Başkanı Ahmet Fakıbaba'yı bir an önce görevinden uzaklaştırmalıdır. Davaya ilişkin belgeleri Cumhurbaşkanımıza ve Başbakan'a da ileteceğiz. Önümüzdeki seçimlerde tekrar aday olmayı düşünen Fakıbaba'yı Urfa halkı iyi düşünüp seçmeye öyle karar versin. Fakıbaba tekrar kazanırsa, Urfa için büyük kayıp olur. Belediye içinde bir çete sanki bir şeylerin yapılmasına engel oluyor. Şanlıurfa halkı artık uyutulmamalıdır” şeklinde konuştu.

Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Cafer, Ali Çadırcı ve Hilmi Kadayıfçı'nın imzasını taşıyan soru önergesinde, şu sorular yer alıyor:

1-Bu arsaların akıbeti ne oldu?

2-Bu arsaların tapu kayıtlarını adlarına alan kişilerin isimlerini meclise ve kamuoyuna açıklamanızı istiyoruz.

3-Bu yerlerin şahıslar adına tapu tescili yapılmasında belediye personelinin ihmali var mı?

4-İhmali olanlar hakkında işlem yaptınız mı?

5-Bu olayda belediye başkanı olarak sizin de ihmaliniz var mı?

6-Bu olayın araştırılması için Belediye Meclisi'nde bir araştırma komisyonu kurulmasını Urfa halkı adına istiyoruz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star