Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Belediyesinden Haberler

Şanlıurfa Belediyesinden Haberler

Kent Konseyinin yeni yönetimi Fakıbaba’yı ziyaret etti,Fakıbaba: Şanlıurfa Ortak Aklı Yakaladı,Emniyet müdüründen Fakıbaba’ya iadeyi ziyaret

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2011 Salı 19:49
Şanlıurfa Belediyesinden Haberler
Kent Konseyinin yeni yönetimi Fakıbaba’yı ziyaret etti

Şanlıurfa Kent Konseyinin yeni yönetimi, Belediye Başkanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba’yı ziyaret etti. Fakıbaba ile makamında bir süre görüşen Kent Konseyi yeni yönetimi çeşitli konularda fikir alış verişinde bulundular. Fakıbaba, ziyaret esnasında Şanlıurfa Belediyesinin 2012 projelerini kent konseyi yönetimi ile paylaştı. Kent Konseyi’nin eski başkanı Nihat Taş’ın da hazır bulunduğu ziyaretin sonunda Fakıbaba’ya, Nihat Taş, başkanlığı döneminde kendilerine yaptığı destekten dolayı bir plaket takdim etti. Şanlıurfa Kent Konseyi’nin yeni başkanı Yusuf Sabri Dişli, ziyarette yaptığı konuşmada ”Belediye başkanımızla sürekli diyalog halinde olmalıyız. Çünkü kent konseyinin yasasında bu var. Kent konseyleri muhalif bir kuruluş değildir. Kente daha güzel yaşam alanlarının açılması için proje üreten bir kuruluştur. Önerilerde bulunması gereken bir kuruluştur. ”dedi

Fakıbaba: Şanlıurfa Ortak Aklı Yakaladı


Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, sivil toplum örgütlerini ziyareti kapsamında Şanlıurfa Vakfı’nı ziyaret etti. Şanlıurfa Vakfı’nın 15 günde bir periyodik olarak düzenlediği gecede bu hafta belediye Başkanı Fakıbaba’yı ağırladılar. Şanlıurfa Vakfının Saray önündeki Konuk Evinde Faktıbaba ile bir araya gelen vakfın yönetimi şehrin çeşitli konularını ele alarak fikir alışverişinde bulundular. Fakıbaba, ziyaretinde 2011 yılı çalışmaları ile alakalı bilgiler aktarmasının yanı sıra 2012 projelerini Vakfın Yöneticileri ile paylaştı. Şanlıurfa Vakfı Başkanı Müslüm Sunay,”Sağololsun başkanımız bu kadar yoğun proğramına rağmen bizi kırmayıp proğramımıza katıldı.Şuana kadar yapmış olduğu çalışmalar hakkında bizlere bilgiler verdi.Yapılacak olan projeleri de bizimle paylaştı.Eski Urfa’yı yeni Urfa’yı, parkı ile bahçesiyle, kaldırımı ile sağolsun hepsini bize izah ettiler.

Başkan Fakıbaba programda yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Şanlıurfa’da şuan ortak aklı yakalamışız. Burada sayın bakamın gelişi gerçekten bize büyük bir katkı sağlamıştır.Yani Urfa’daki siyasi havayı farklı bir hale getirmiştir.Bakanımıza teşyekkür ediyoruz.Biz Nisan ayında inşallah Haleplibahçeyi yapıyoruz. Bütün her şeyimiz hazır . Paramız da hazır.Haleplibahçeye başlıyoruz.Haziran ayında eski otogarın yerinde Urfa taşından bir AVM yapılıyor.Orası başlıyor.Kültür Bakanlığı Haleplibahçede müzelerin yapımına başlayacak.Kalenin altında İl Özel İdaresi evleri kamulaştırıp yıkıyor. Orası da çok bir güzel görüntü katacaktır kentimize. Kızılkoyundaki çalışmalarımız devam ediyor. Ancak buranın 2013 yılında yapımına başlıyoruz. Duble yollar açıyoruz. Yeni yolların yanı sıra yol genişletme çalışmalarımız sürüyor. Harran Kapıyı yapıyoruz. Eyüp Peygamber caddemiz duble yol oluyor. Şimdi Müzik müzesini genişletiyoruz. Sokak sağlıklaştırmaları yapıyoruz. İl Özel İdaresinin buralarda çalışmaları var. Vilayetin çok ciddi restorasyon çalışmaları var. Surları ortaya çıkartıyoruz. Beykapısında surları ortaya çıkartmak için orada 24 evin kamulaştırmasını yaptık. Kızılkoyunda 350 evi kamulaştırdık. 75 evin kamulaştırması için bir problemimiz var onu aşmaya çalışıyoruz. Bunlarında yalnızca yalnızca 10’u ile anlaşamamışız. Bunlarında tapularında problem olduğu için anlaşma sağlamamışız. Kimseyi mağdur etmeden işimizi yapıyoruz. Harran Kapıda 65 tane iş yeri ve ev kamulaştırmışız.Toplam 205 tane onları çözeceğiz.  Öte yandan 11 Nisan meydanı, Topçu Meydanı, Abide Kavşağı, Cengiztopel Kavşağı buralar çalışmalarımız devam ediyor. Buralar tamamlandığında Urfa’nın farklı bir görünümü olacaktır.Vatandaşlarımız pahalı almasın. Dağeteği, Devteşti, Maşuk da imarlı arsalarımız var.Bu konuda belediyemizin hakikaten ciddi çalışmalarımız var.Arsa süpekiletörlerini önlememiz lazım.Hem Yeşildirek hem eski sanayi ile alakalı şuanda projeler yapılıyor.Sayın Bakana arz edecez.TOKİ’den sorumlu bakanımız gelecek.Onunla beraber artık Urfa için bu önemli bir şans. Bunu kaybetmemek lazım.Kentsel dönüşümde de önemli hızı yakalayacağız.”

Emniyet müdüründen Fakıbaba’ya iadeyi ziyaret

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, göreve başladıktan sonra kendisine ziyarette bulunan kurum ve kuruluşlara iadeyi ziyaret kapsamında Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’yı ziyaret etti. Fakıbaba ile bir süre görüşen İl Emniyet Müdürü Likoğlu ve yardımcıları şehrin çeşitli konularında sohbet etti. Belediye başkan yardımcılarının da hazır bulunduğu ziyaret esnasında Likoğlu’na, Fakıbaba, yeni görevinde başarılar diledi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star