Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Belediyesinden “Yapı Denetimi” toplantısı

Şanlıurfa Belediyesinden “Yapı Denetimi” toplantısı

Yapı Denetimi Uygulaması ile ilgili olarak Şanlıurfa Belediyesi bir toplantı gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 28 Nisan 2011 Perşembe 13:01
Şanlıurfa Belediyesinden “Yapı Denetimi” toplantısı
Toplantıya, Belediye Başkan Yardımcısı Emin İzol başkanlık yaptı. Şanlıurfa Belediyesi Gece Kondu ve Sosyal Konutlar Müdürü Metin Aloğlu’nun da hazır bulunduğu toplantı Belediye Meclis Salonu'nda yapıldı.Toplantıya çok sayıda yapı firması katıldı.

Toplantıda görüşlerini dile getiren yapı firmalarına, 4708 sayılı Yapı Denetimi Uygulaması ile can ve mal güvenliğini teminen, imar planına, fen, sanat ve sağlık kurallarına, standartlara uygun kaliteli yapı yapılması için proje ve yapı denetimini sağlamak ve yapı denetimine ilişkin usul ve esasları düzenlemenin amaçlandığı aktarıldı.


Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Emin İzol, 4708 sayılı Yapı Denetimi Uygulaması'nın daha önce pilot illerde uygulandığını ancak 1 Ocak 2011 tarihinden itibaren bütün illerde yürürlüğe girdiğini söyledi. Toplantının ilkini bütün bölgeleri çağırarak yaptıklarını bundan sonra semt semt yapacaklarını aktaran İzol, şunları dile getirdi: "Bu toplantıyı 4708 sayılı Yapı Denetim Uygulaması'nın anlaşılmayan yönlerinin tespit edilmesi, bilinmesi gereken hususların anlatılması ve bilgi transferi yapılması hususunda bu toplantının önemli katkıları olacağına inanıyoruz."
Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'da deprem (Güncellendi)

Urfa'da deprem (Güncellendi)

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık