Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA BELEDİYESİ'NİN BAYRAM AYIBI..

ŞANLIURFA BELEDİYESİ'NİN BAYRAM AYIBI..

Şanlıurfa Belediyesi Ramazan Bayramı öncesi duyurduğu "Bayramda Toplu Taşıma Ücretsiz" uygulamasını tam olarak yerine getiremedi.

Giriş Tarihi: 19 Ağustos 2012 Pazar 22:13
ŞANLIURFA BELEDİYESİ'NİN BAYRAM AYIBI..

Şanlıurfa Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde duyrulan " Bayramda Toplu Taşıma Ücretsiz Olacak" uygulaması fiyasko ile sonuçlandı.

 

Bayram dolayısı ile belediyeye ait toplu taşıma hizmetinin ücretsiz olduğunu sanan vatandaşlar belediyenin çifte standart içeren uygulaması ile şok yaşadı.

 

Ramazan bayramı süresince belediyeye ait toplu taşıma araçlarında ücretsiz ulaşım sağlayacaklarını zanneden vatandaşlar, belediyeye ait toplu taşıma araçlarında kullanılan toplu taşıma kartı "Urfa Kart" sahibi vatandaşların sadece bu ayrıcalığına sahip olduğunu görünce şok yaşadı.

Konu ile ilgili Urfa Haber'e belediyenin bu konudaki hizmetini protesto eden bir vatandaş yaptığı açıklamada "Şanlıurfa belediyesi bayram öncesinde, Ramazan Bayramı süresince belediyeye ait toplu taşıma araçları ile ücretsiz olacağını duyurdu. Ancak ben ve ailem bayramın ilk günü aile kabristanlığını ziyaret etmek üzere Urfa Belediyesi'nin toplu taşıma aracına ücretsiz diye binmeye çalıştık. Belediye otobüsünün şoförü bize kartımızın olup olmadığını sordu. Yok dedim. Bana - o zaman binemezsiniz. sadece Urfa Kartı olanlar bedava binme hakkına sahip dedi. ardından bizim gibi binmeye çalışan başka kimseleride otobüse almadı. Gururumuz incinmiş bir şekilde otobüsten indik. Başka otobüse binmeye çalıştık. Yine bize ve bizim gibi durak ta bekleyenler aynı davranışla karşılaştı.

Yakışırmı büyük şehir olacak bir belediyeye bu davranış. Hem duyuru yapıyorlar hemde bizim gibi fakir vatandaşların bu uygulama ile gururlarını incitiyorlar. Bayram ama yinede Urfa Belediyesini bu uygulamasından dolayı ayıplıyorum."

Bir başka vatandaş ise "Koskoca, İstanbul'da, Ankara'da bütün büyük şehirlerde bayramda belediyeye ait toplu ulaşım araçları besbedava iken Urfa Belediyesi kendi halkının onurunu kıran bir davranışa imza atıyor. Madem öyleydi duyuru yaparken bunu da söylemeleri gerekirdi. Ayıp değilmi bayram günü, çoluk çocuğumuzun yanında hem bizim hem onların onurunu kırıyorlar. Yazıklar olsun" diyerek tepkisini ortaya koydu.

 

Bir başka vatandaş ise " Bu gün 26 numaralı Karaköprü - Maliye hattında çalışan belediyeye ait otobüse öğlen saat 15:00 civarlarında binmeye çalıştık. Bayram dolayısı ile ücretsiz olduğunu sanıyorduk. Ancak Urfa Kart sahibi olanların bedava bindiğini söyleyen şoför. Kartımızın olmadığını görünce bizden ücret aldı. Bu mu belediyenin bayramda duyurduğu ücretsiz ulaşım hizmeti. Ayıp ettiler" dedi

 

Öte yandan adının açıklanmasını istemeyen bir belediye yetkilisi Urfa Belediyesi'nin bu uygulamasını tasvip etmediklerini ancak; bu uygulamanın başkan Fakıbaba'nın bilgisi dahilinde uygulamaya koyulduğunu kendilerinin yapacak birşeyinin olmadığını ifade etti.

 

Bilindiği üzere 16 Ağustos 2012 tarihinde bakanlar kurulunun aldığı ve resmi gazete de yayınlanan kararı ile bayram süresince otoyollar ve toplu taşıma araçlarının bedava olduğu açıklanmıştı.

 

İşte bakanlar kurulunun aldığı kararın yer aldığı o haber:

Haberi Okumak İçin Tıklayın

 

Urfa Haber - Özel

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de Kuşlar Üşümesin çalışması

Viranşehir'de Kuşlar Üşümesin çalışması

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık