Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa, Çin'de Tanıtılıyor

Şanlıurfa, Çin'de Tanıtılıyor

Şanlıurfa, ilk kez Çin'de düzenlenen bir festival ve fuar kapsamında tanıtıldı.

Giriş Tarihi: 7 Ekim 2013 Pazartesi 12:04
Şanlıurfa, Çin'de Tanıtılıyor

Şanlıurfa Valiliği koordinasyonunda, Şanlıurfa Ticaret Borsası, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ve Karacadağ Kalkınma Ajansı işbirliği ile Şanlıurfa, Çin'de ilk kez tanıtıldı.

Son yıllarda geliştirilen iyi ilişkiler nedeniyle 2013 yılı Çin'de 'Türk Yılı' olarak kutlanıyor ve bu kapsamda; ülkelerin ve kültürlerinin karşılıklı tanıtılması ve bilinirliklerinin arttırılması için çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Bu kapsamda yapılan etkinliklerden biri de T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, PASİAD (Pasifik Ülkeleri ile Sosyal ve İktisadi Dayanışma Deneği) ve TÜÇSİAD (Türk ÇinSanayici İş Adamları Derneği) işbirliği ile gerçekleştiriliyor. 6-7-8 Ekim 2013 tarihlerinde Şanghay'da düzenlenen 'Turkuaz Türk Kültürü ve Yemekleri Festivali ve Türk İhraç Ürünleri Fuar Etkinliği' çerçevesinde Türk kültür motifleri, yemekleri ve ihraç ürünleri Çinlilere sunuluyor ve tanıtılıyor.

Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. İlhan Karakoyun, Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Yılmaz, Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları; Ali Çiçek ve Mehmet Emin Aydın, ŞanlıurfaYatırım Destek Ofisi Koordinatörü Yunus Çolak ve Uzman Halil Çakallı'nın katıldığı fuarda, Şanlıurfa 2 ayrı stantla yer alıyor. İllerin yer aldığı bölümde, Şanlıurfa'Göbeklitepe' temasıyla katılımcıların beğenisinde sunulurken, diğer stantta daŞanlıurfa'nın yatırım fırsatları ile Şanlıurfa'da firmaların ürettiği ve ihraç edilebilecek ürünler tanıtılıyor.

Türkiye'den Şanlıurfa dışında Ankara, İstanbul, Bursa, Konya, Denizli ve Eskişehirilleri de fuara katılıyor.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık