Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa 'da Özelleştirme Yapılacak

Şanlıurfa 'da Özelleştirme Yapılacak

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü ve Maliye'ye ait İstanbul, İzmir, Ankara, Şanlıurfa ve Yozgat'ta bulunan 65 adet arsa, tarla ve bahçeyi özelleştirecek.

Giriş Tarihi: 7 Şubat 2012 Salı 12:17
Şanlıurfa 'da Özelleştirme Yapılacak
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) Karayolları Genel Müdürlüğü ve Maliye'ye ait İstanbul, İzmir,Ankara, Şanlıurfa ve Yozgat'ta bulunan 65 adet arsa, tarla ve bahçeyi özelleştirecek. Özelleştirmeişlemleri 24 ay içinde tamamlanacak.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın Resmi Gazete'de yayımlanan Tebliğ'inde Özelleştirme Yüksek Kurulunca; Karayolları Genel Müdürlüğü ve Maliye Hazinesine ait İstanbul'da 45 adet arsa ve tarla,İzmir'de 17 adet arsa ve bahçe, Ankara, Şanlıurfa veYozgat'ta 1'er taşınmazların Özelleştirme kapsam ve programına alındı. Söz konusu taşınmazlar satışyöntemiyle özelleştirilecek ve satışın varlık satışı suretiyle gerçekleştirilecek. Özelleştirme işlemleritamamlanıncaya kadar söz konusu taşınmazların her türlü bakım, onarım ve işletilmesi ile bu taşınmazlardan doğan her türlü yükümlülükler ve işletilmelerinden elde edilecek gelirler Karayolları Genel Müdürlüğüne bırakılacak.

Özelleştirme işlemleri 24 ay içerisinde tamamlanacak.

2 BİN 700 METREKARELİK PARSEL ÖZELLEŞTİRİLECEK

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın Resmi Gazete'de yayımlanan bir diğer Tebliğ'inde mülkiyeti Maliye Hazinesine ait; Mersin'in Silifke ilçesindeki Taşucu Köyünde bulunan toplam 2 bin 700 metrekarelik 5 parselin Özelleştirme kapsam ve programına alındı. Özelleştirme işlemleri 31 Aralık 2015'e kadar tamamlanacak.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star