Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA DİLENCİ ŞEHRİ OLUYOR

ŞANLIURFA DİLENCİ ŞEHRİ OLUYOR

İç Savaştan Kaçarak Türkiye’nin Farklı İllerine Yayılan Suriyeliler İçinde Dilencilik Yapanlar Toplanarak Şanlıurfa’ya Gönderiliyor.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2014 Salı 05:20
ŞANLIURFA DİLENCİ ŞEHRİ OLUYOR

Son Dönemde Artan Dilencilik İle Tavan Yapan Şanlıurfa, Diğer İllerin Gözünde Dilenci Şehri Olarak Görüldüğünden Olacak Ki İç İşleri Bakanlığı Yayınladığı Genelge İle Tüm Suriyelileri Şanlıurfa Da Dahil Olmak Üzere 22 İle Gönderiyor.

İç Savaşın Yaşandığı Suriye’den Kaçarak Türkiye’nin Farklı İllerine Yayılan Suriyeliler İçinde Dilencilik Yapanlar Toplanarak Şanlıurfa’ya Gönderiliyor.

 İçişleri Bakanlığının Yayınladığı Ve 81 İle Gönderdiği Genelgeye Göre; İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana, Mersin, Konya, Antalya Ve Kayseri Gibi Şehirlerde Dilencilik Yapan Yaklaşık 30 Bin Suriyeli Toplanıp Şanlıurfa’daki Kamplarında Bulunduğu 22 Farklı İldeki Kamplara Gönderiliyor.

Bu Kapsamda İstanbul'da Dilenen Sığınmacıların Toplanması İçin Önceki Gün Düğmeye Basıldı. Arapça Bilen Tercümanların Desteklediği Polis Ve Zabıtadan Oluşan Ekip, Önce Beyoğlu Taksim Ve Fatih Aksaray Olmak Üzere Birçok Noktada Dilenen Sığınmacıları Topladı.

İç Savaş Nedeniyle Türkiye'ye Sığınan Suriyelilerin Sayısı 1 Milyon 385 Bin Oldu. Başta Şanlıurfa Olmak Birçok İlde Dilenen Suriyelilerin Çevreye Verdiği Rahatsızlık Gün Be Gün Artmaya Başladı.

 

YORUMLAR
  • yorum2014-12-16 07:45:42Vatandaş.

    ''Kucaklaşın diyorlar kardeşlerinizle'' AMA bu insanlarla kucaklaşılmaz zengini istanbul izmirde yurt dışında, suçu olmayan fakiri var ama meslek edinmiş üç kağıtçısının büyük çoğunluğu burada yazık bu şehirede yazık ... Biz bu duruma düşsek değil 1 milyonumuzu 1 tanemizi Ülkemizin barındırdığı gibi barındırmazlar..

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık