Ana Sayfa Urfa Haberleri "ŞANLIURFA EKONOMİSİNE DEĞER KATANLAR 2012" TÖRENİ YAPILDI

"ŞANLIURFA EKONOMİSİNE DEĞER KATANLAR 2012" TÖRENİ YAPILDI

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "(Yeni anayasa çalışmaları) Sistemin tamamı çürümüş vaziyette şu anda bir tarafını düzeltirken öbür tarafı bozuluyor, inşaat temelden başlar orta kattan inşaat edemezsin, bu binanın temeli de yeni bir anayasa"

Giriş Tarihi: 23 Mayıs 2012 Çarşamba 20:45
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin, ''Sistemin tamamı çürümüş vaziyette şu anda bir tarafını düzeltirken öbür tarafı bozuluyor, inşaat temelden başlar, orta kattan inşaat edemezsin, bu binanın temeli de yeni bir anayasa'' dedi.

Hisarcıklıoğlu, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası'nın işbirliğinde DSİ Konferans Salonu'nda düzenlenen ''Şanlıurfa Ekonomisine Değer Katanlar 2012'' plaket törenine katıldı.


Burada konuşan Hisarcıklıoğlu, Şanlıurfa'ya gelince Kayseri'ye gitmiş gibi sevindiğini, burada büyük bir manevi havanın olduğunu belirterek, ''Allah size öyle bir yer vermiş ki Şanlıurfalılar, Anadolu'da vakit namazı 5 ise size 20 olması lazım. Yatıp kalkıp şükretmeniz lazım'' dedi.


''Özel sektör ekonomiyi sırtladı''

Türkiye'nin özel sektör sayesinde geçen yıl yüzde 8,5'lik büyümeyle dünya üçüncüsü olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, aynı dönemde kişi başına milli gelirin de artığını söyledi.

Bunun özel sektör tarafından gerçekleştirildiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, ülkenin geleceğine yapılan yatırımın miktarının 1 yılda 154 milyar dolar olduğunu dile getirdi.


''Türk özel sektörünün girişimcisi bu yatırımı yaptı ve Türkiye'nin yüzde 8,5'lik büyümesini böyle elde ettik'' diyen Hisarcıklıoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:


''Şimdi önümüzün açık olması lazım. Bizim bir hedefimiz var özel sektör olarak, dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi arasında olmak istiyoruz, zengin olmak istiyoruz. Yani bugün kişi başına düşen gelirimiz 10 bin dolar, 25 bin dolara çıksın istiyoruz. Peki bunu yapabilmek için ne lazım- Rakiplerimizle eşit şarta gelmek lazım. Şimdi diyoruz ki bütün sistemi yeniden yapılandırmak lazım. Buraya kadar geldik, tıkandık kaldık. Sistem şu anda her taraftan alttan tel tel dökülüyor.''Yeni anayasa vurgusu


Türkiye ekonomisini 28. sıradan 18. sıralara taşıdıklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, amaçlarının ilk 10'a girmek olduğunu bildirdi.

Zengin olmanın yönünün, sistemi kökten değiştirmekle mümkün olacağına dikkati çeken Hisarcıklıoğlu, ''Sistemin tamamı çürümüş vaziyette şu anda bir tarafını düzeltirken öbür tarafı bozuluyor, inşaat temelden başlar, orta kattan inşaat edemezsin, bu binanın temeli de yeni bir anayasa'' şeklinde konuştu.


Konuşmaların ardından Şanlıurfa ekonomisine katkı sağlayan firmaların yöneticilerine plaketleri verildi.


Törene Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eyyüp Sabri Ertekin, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, KOSGEB Şanlıurfa İl Müdürü İdris Ereksoy, Şanlıurfa Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu ile davetliler katıldı.


Bu arada toplantının ardından Birecik ilçesine geçen ve buradaki vergi rekortmenleri için ödül törenine katılan Hisarcıklıoğlu, daha sonra karayoluyla Gaziantep'e geçti. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık