Ana Sayfa Güncel ŞANLIURFA EMEK VE DEMOKRASİ PLATFORMU İŞTEBRAK KATLİAMI KINADI

ŞANLIURFA EMEK VE DEMOKRASİ PLATFORMU İŞTEBRAK KATLİAMI KINADI

Şanlıurfa sivil toplum kuruluşu (stk )İştebrak'ta sivil Alevilere yönelik katliamın soykırım ve etnik temizlik amaçlı olduğunu belirten Urfa Emek ve Demokrasi Platformu, İdlib operasyonunun bölge istihbarat örgütlerinin Ürdün'de oluşturduğu Antakya Operasyon Odası'ndan yönetildiğini iddia etti.

Giriş Tarihi: 2 Mayıs 2015 Cumartesi 14:22
ŞANLIURFA EMEK VE DEMOKRASİ PLATFORMU İŞTEBRAK KATLİAMI KINADI
Şanlıurfa Emek ve Demokrasi Platformu, El Nusra çeteleri tarafından Suriye'nin İdlib kentine bağlı İştebrak köyünde Alevilere yönelik yapılan katliamı basın açıklaması ile kınadı.

 

Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde yapılan açıklamaya çok sayıda yurttaş katıldı. Platform adına açıklamayı İHD Yöneticisi Kadri Konak yaptı.

 

 

 

Kadri Konak, Alevi ve insanlık düşmanı bölge egemenlerinin Alevi soykırımı çerçevesinde bir araya geldiklerini ve esas niyetlerinin etnik temizlik olduğunu belirterek, Suriye kaynaklarının, İdlib operasyonunun bölge istihbarat örgütlerinin birlikte oluşturduğu Antakya Operasyon Odası'ndan yönetildiğini bildirdiğine dikkat çekti.

 

 

 

Konak, "Suriye'nin güneyi için Arabistan'ın desteği ile Ürdün'de kurulmuş olan ve savaşın yönetimini gerçekleştiren Antakya Operasyon Odası kapatılmalıdır. Eğit-donat projesine son verilmelidir. Yaşam hakkına yapılan bu katliam, etnik temizlik ve soykırım harekâtıdır" diye konuştu.

 

Egemenlerin ve diktatörlerin çetelerle kurduğu 'kutsal ittifak' ve işbirliğinin Suriye ve Ortadoğu'da Arapları, Kürtleri, Ermenileri, Süryanileri, Êzidîleri, Alevileri, Hiristiyanları ve biat etmeyen Sünnileri katlettiğine işaret eden Konak, "Bu 'kutsal ittifakı' bozmanın tek yolu halkların ortak direnişidir.

 

Dünya kamuoyunu bu katliama sesiz kalmamaya çağırıyoruz.

 

Bu katliama çanak tutan bölgedeki bütün ülkeler suç ortağıdır" dedi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star