Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN “TRAFİKTE YAŞAYALIM,YAŞATALIM” PROJESİ

ŞANLIURFA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN “TRAFİKTE YAŞAYALIM,YAŞATALIM” PROJESİ

Trafikte Önleyici tedbirle sürücüler eğitilecek.

Giriş Tarihi: 22 Ekim 2012 Pazartesi 16:24
ŞANLIURFA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN  “TRAFİKTE YAŞAYALIM,YAŞATALIM” PROJESİ

Haber:Tahir Coşandal

Trafik tescil şube müdürü Dr.Yavuz Özbaran, Toplu destek şube müdürü Enver Başer, Strateji geliştirme büro amiri ve piskoloji danışma büro amir vekili Özgül Aykut tarafından basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıda, kazaları önleyici tedbirler ile ilgili olarak broşür, pankart, el ilanları ,röportaj,tv proğramları, özel haberler oluşturulduğu anlatıldı.

Sadece ceza yazan bir trafik polisi değil ,trafik kazalarını önleyici hizmetleri ile ön plana çıkan trafik polisleri ve amirleri ,trafikte hayat kurtaracağının altı çizildi.

 

Enver Başer yaptığı açıklamada;

 

Her yıl 10 bin kişi trafik kazalarında ölüyor. Bu 209 aile demek. Bu konuda 10 temel kuralı alışkanlık haline dönüşülmesi için uzun soluklu 9 aylık bir çalışma  başlatık.

Ehliyet , Ruhsat alan tüm sürücülere eğitim broşörleri vererek yaklaşık 10 bin tl harcama yaptık.Bu paralarının finansmanını ise Şanlıurfa Valiliğinin üstlendi.Bu konuda Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Belediyesi ,Şoförler odası,Milli Eğitim müdürlüğü ,Milletvekilerini ziyaret ederek bilgilendirdik bu kuruluşlardan çok yoğun destek alıyoruz

 

MOTORLARDA KASKI OLANDAN EVRAK SORMUYORUZ.

 

Motorlarda kask takmış olanları durdurup evrak sormuyoruz. Ehliyeti ,Ruhsatı, Muayenesi var mı? Sormuyoruz. Bu sürücü kask takıyorsa ;trafik kuralarına riayet ediyor demektir.

Trafik kazalarında yaralanma ve ölümlerin çoğunluğu motorsiklet sürücülerinin kask takmamasından kaynaklanıyor. Bu konuda da sürücülerimizi duyarlı olmaya davet ediyoruz”.dedi.

 

ELEKTRONİK DENETLEME SİSTEMİ (EDS)

 

Muhabirimizin Elektronik denetleme sistemi ve yeşil dalga sistemi ile ilgili sorularını yanıtlayan Dr.Yavuz Özbaran,

 

“EDS sistemimiz yaklaşık 1.5 aydır faaliyete geçti. Bu sistem kameralarla birlikte çalışıyor. Eğer sarı ışıkta direkleri geçmemişseniz ceza yazılıyor. Sistem 24 saat çalışıyor. Ampulans geldiğinde sürücüler trafiği açmak için kırmızı ışıkta geçebilirler. Biz ceza işleminden önce görüntüleri inceliyoruz. Ambulans var ise ceza kesmiyoruz.

 

Şanlıurfa’nın sıcağında yeşil dalga ışık sistemi çok önem taşıyor. Özellikle karaköprü de bu sıkıntı çok daha ön plana çıkıyor. Bu konuda ışıklardan bilgi işlem merkezine kablolar çekilmesi gerekiyor. Bildiğim kadarı ile bu konuda bir çalışma yapılıyor”. Dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star