Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa En Büyük Caddesine Kavuşuyor

Şanlıurfa En Büyük Caddesine Kavuşuyor

Şanlıurfa’nın trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak Abide Kavşağından Çevik Kuvvete kadar Diyarbakır yolunu Şanlıurfa Belediyesi 50 metre genişletmek için çalışmalara başladı.

Giriş Tarihi: 22 Mart 2013 Cuma 03:44
Şanlıurfa En Büyük Caddesine Kavuşuyor

Şanlıurfa’nın hayati bir projesi olan ve kentin trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak Abide Kavşağından Çevik Kuvvete kadar Diyarbakır yolunu Şanlıurfa Belediyesi 50 metre genişletmek için çalışmalara başladı.


Şanlıurfa En Büyük Caddesine Kavuşuyor

Şanlıurfa Belediyesi ile 20.Zırhlı Tugay Komutanlığı arasında yapılan anlaşmalar çerçevesinde başlatılan çalışmalar sonucunda Şanlıurfa’nın en geniş caddesine kavuşacağı bildirildi. Yolun her iki tarafını yeşillendirileceklerini ve dekoratif olarak da çok güzel bir görünüme kavuşturacaklarını aktaran Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba,

mevcut yolun genişletilmesi için 20.Zırhlı Tugay Komutanlığı sınırları içerisinde ağaçların kesilmeye başlandığını söyledi.


“MEVCUDUN BİR BUÇUK KATI KADAR YEŞİL ALAN OLUŞTURACAĞIZ”

Yolun 50 metre genişliğinde olmasıyla birlikte kesilen ağaçların yerine mevcut yeşil alandan bir buçuk kat daha fazla yeşil alan oluşturacaklarını vurgulayan Başkan Fakıbaba, Abide Kavşağından Çevik Kuvvet kavşağına kadar olan Diyarbakır yolunun yürütülen proje ile çok güzel dekoratif bir görünüm kazanacağını ifade etti.  Yol genişletilmesi için kesilen ağaçların orman çamı ve ömrünü tamamlayan ağaçlar olduğunu hatırlatan Fakıbaba, bu ağaçların makinelerle sökülüp bir başka yere nakledilmesinin mümkün olmayacağından dolayı kesmek zorunda kaldıklarını söyledi.


“AĞAÇLAR DEFORME OLDUĞU İÇİN MAKİNELERLE SÖKÜLMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİ”

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba “Bu ağaçlar yaşlı oldukları için hepsi deforme olmuş. Makinelerle sökülmesi mümkün değildi. Ayrıca bu ağaçlar dekoratif çam değil orman çamıydı. Diyarbakır yolu 50 metre genişliğinde olduğunda Şanlıurfa en geniş caddesine de kavuşmuş olacak. Bu proje ile orta refüjler yeşillendirilecek. Yolun her iki tarafı da daha fazla yeşile kavuşacak. Yani şuan ki mevcut yeşil alandan daha fazla yeşil alan yapacağız. Bu mevcut yeşil alandan bir buçuk kat daha fazla olacak. Şanlıurfa için hayati bir önemi olan Diyarbakır yolunun 50 metre genişliğinde olması için yürütülen çalışmalarda büyük gayretleri ve destekleri olan Sayın Tugay komutanımız Tuğgeneral İhsan Başbozkurt’ta ve emeği geçenlere yürekten teşekkür ediyorum.”dedi

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık