Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA ESKİ VALİSİ GÜVENÇ'TEN KOMPLO AÇIKLAMASI

ŞANLIURFA ESKİ VALİSİ GÜVENÇ'TEN KOMPLO AÇIKLAMASI

Şanlıurfa Eski Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç, 17 Aralık operasyonunu değerlendirerek, “Yine seçim yaklaştı, yine komplolar başladı.

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2013 Cumartesi 10:08
ŞANLIURFA ESKİ VALİSİ GÜVENÇ'TEN KOMPLO AÇIKLAMASI

Şanlıurfa Eski Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç, 17 Aralık operasyonunu değerlendirerek, "Yine seçim yaklaştı, yine komplolar başladı. Tayyip Erdoğan bey ve ekibi 12 yıldır ayıklaya ayıklaya yola devam ediyor" dedi.

Celalettin Güvenç, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Erkan Sözen, Yönetim Kurulu üyeleri Fatih Yıldız, Cemil Çadak, İsmail Güneş ve eşi ile birlikte Haliliye Kadın Kolları üyesi partililerle kahvaltıda bir araya geldi. Güvenç ve beraberindekileri, Ak Parti Haliliye İlçe Başkanı İbrahim Halil Kızılelma ve Kadın Kolları Başkanı Nahide Felhan karşıladı. Herkesle selamlaşarak hal hatır soran Güvenç, partili kadınlar ile bir süre sohbet etti. Programda ilk olarak konuşan Felhan, Güvenç'in 30 yıllık tecrübesiyle Şanlıurfa'yı büyükşehir olarak düzenleyip çok güzel hizmetler sunacağına inandıklarını söyledi. Kızılelma ise, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Şanlıurfa'ya çok önem verdiğini belirterek, "Yeni büyükşehir olanŞanlıurfa'nın köylerine kadar düzenli olarak hizmet gidebilmesi için 2,5 yıldırŞanlıurfa'da Vali olarak başarılı hizmetler yapmış olan Vali Celalettin Güvenç'i Büyükşehir Belediye Başkan adayımız olarak gösterdiler. Allah'ın izniyle çalmadık kapı bırakmayarak, büyükşehir genelindeki ilçelerimize ve köylerimize bile hizmet götürüleceğini anlatacağız. Tecrübeli olan insanların başa getirilmesinde fayda olacağını anlatmaya devam edeceğiz" dedi.

"YİNE KOMPLOLAR BAŞLADI"

AK Parti Şanlıurfa Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç ise, konuşmasına 17 Aralık operasyonlarını değerlendirerek başladı. Türkiye'nin yeni bir döneme girdiğini vurgulayan Güvenç, "Allah'ın izniyle kadınlarımızla, gençlerimizle, vatandaşlarımızla hep birlikte bu seçimden başarıyla çıkacağız. Artık açık toplumda yaşıyoruz. Ne yapılırsa Urfa'mızın köylerinde bile görülüyor. Her seçimde halka rağmen yapılan yanlış hareketler halkımızın kenetlenmesine sebep oluyor, ama onlar bunu bir türlü anlamadılar. Yine seçim yaklaştı yine komplolar başladı. Yeni paketler hazırlanıyor, Hükümetimiz suçlanıyor, AK kadrolar kötülenmeye, suçlanmaya çalışılıyor. Dün olduğu gibi bugünde bir yerde yolsuzluk varsa, milletin hakkının gaspı varsa devlet parasının çalınması varsa biz onun karşısındayız. Tayyip Erdoğan Bey ve ekibi 12 yıldır ayıklaya ayıklaya yola devam ediyoruz. Bize kötülük bulaşmaz. Başbakanımız çok sevdiği birçok insanı şaibeli işlerden dolayı kenara çekmiştir. Türkiye'de soruşturmanın ne kadar problemli olduğunu biliyorsunuz. İşte Başbakanımız, belki aklanacaklardır ama 'halkın güveni sarsılmamasın' diye 4 bakanımızı görevden almıştır. Başımız dik. Hiç merak etmeyin. Allah'ın izniyle safları çok daha sıkı tutacağız. Kenetleneceğiz ve gençlerimizin huzur, barış içerisinde yaşamasını istiyoruz. Bunun için de çok çalışmamız lazım. Belli ki iftira atacaklar, yalan söyleyecekler" diye konuştu.

Muhalfeti de eleştiren Güvenç, "Biz diyoruz ki, gelin bu şehri nasıl şekillendireceğimizi konuşalım. 'Biz ne düşünüyoruz, siz ne düşünüyorsunuz' ano konuşalım. Ama onların bilgileri yok, donanımları yok, hep işleri iftira atmakla, başkalarını kötülemekle uğraşmışlar. Biz, halkın dertleriyle dertlenen yönetimden yanayız. Haliliye ilçemiz de bu anlamda Şanlıurfa'nın en önemli ilçemiz. Donanımlı, tahsilli insanlarımız burada. Bize çok iş düşüyor. Her mahalleyi dolaşıp herkese gerçekleri anlatacağız, yapacaklarımızı izah edeceğiz" diye konuştu.

"AYRI BİRİM OLUŞTURACAĞIZ"

Güvenç, kadınlara her zaman çok değer verdiklerini belirterek, ayrı bir birim oluşturacaklarını söyledi. Güvenç, "Her zaman anlatıyoruz, kadınlarımız çok değerlidir. Anne olan, düne kadar hiçbir hak ve hukuku tanınmayan Urfalı kadınlarımızın artık siyasete de girmeleri çok önemli. Bu değişimin ve bu dönemin önünü açmamız lazım. Sonuca yaklaştığımız an çok zorluklarla karşılaşacağız. Hayatın her halinde kadınlarımızla, eşlerinizle, gençlerimizle hep birlikte, el ele çalışacağız. Allah yardımcımız olsun. Tempomuzu arttıracağız. Çalışmalarımızı süratle davam ettireceğiz. Allah'ın izniyle, vatandaşlarımızın da desteğiyle 1 Nisan 2014'ten itibaren Büyükşehir Belediyemizde kadınlarla, kültürle, sporla ilgili başlı başına birimler kurup, yaklaşık 350 - 400 trilyon lira gibi büyük bütçe ayıracağız. Kadın Derneklerimizle oturup neler yapacağımızı belirleyeceğiz. Bu işin başına da bir kadın getireceğiz. Kadınların halinden kadınlar anlar" diyerek konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların ardından kadınlar da düşüncelerini tek tek belirterek Şanlıurfa'da kadınlar için gerekli olduğuna inandıkları bazı taleplerini ilettiler.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık