Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA GAZETECİLER BİRLİĞİNDEN KINAMA

ŞANLIURFA GAZETECİLER BİRLİĞİNDEN KINAMA

Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Akçakale sınırında bir 15 - 20 kişilik bir grup tarafından basın mensuplarına karşı yapılan saldırıyı sert dille kınadı.

Giriş Tarihi: 21 Eylül 2012 Cuma 15:06
ŞANLIURFA GAZETECİLER BİRLİĞİNDEN KINAMA

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat yaşanan olaylara karşı yetkililerin sessiz kalmasınıda eleştirerek yaşanan olay hakkına şu açıklamayı yapı:


- Şanlıurfa Gazeteciler Birliğinden; Edessa TV kameramanı Naif Kaçmaz’ın Suriye sınırında yaşanan olayları görüntülemek maksadıyla gittiği Akçakale ilçesinde bir gurup tarafından saldırıya uğramasına kınama;

“Son 3 günden beri Akçakale’de, Suriye sınırındaki Tel Abyat kentinde meydana gelen olayları takip eden Edessa TV’den gazeteci-kameraman arkadaşımız Naif Kaçmaz, çekim yapmasını engelleyen 15-20 kişilik bir gurubun saldırısına uğramıştır.

Türkiye sınırları içerisinde bulunan alanda bulunan diğer gazeteciler, sözkonusu gurubun müdahalesi üzerine olay yerinden ayrılırken Naif Kaçmaz arkadaşımız, aracının arıza yapması nedeniyle sınır kapısı önünden uzaklaşamamış; 15 – 20 kişilik gurup, arkadaşımıza saldırarak tekme tokat dövmüşlerdir.

Vücudunun birçok yerinden darbe alan arkadaşımızın yüzünün de tekmelenmesi nedeniyle yüzünün sol tarafından ve sol gözünde morarmalar meydana gelmiştir.

Darp olayının meydana geldiği esnada orada bulunan yetkililerin olaya seyirci kaldıkları görülmüştür. Arkadaşımız da oradan uzaklaştıktan sonra Hastaneye giderek tedavi olmuş ve rapor almıştır. Ayrıca savcılığa müracaat ederek sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunmuştur.

Kardeşimiz Naif Kaçmaz’a geçmiş olsun ve acil şifa dileğinde bulunuyoruz.

Sınırda olayları takip eden gazeteci arkadaşlarımıza da ateş hattında bulunduklarını ve görevlerini yaparken dikkatli olmalarını hatırlatıyoruz.

Naif Kaçmaz kardeşimizin şahsında, basına yönelik bu vahşi saldırıyı lanetliyoruz. Türkiye sınırları içerisinde meydana gelen bu çirkin olaya seyirci kalan yetkilileri de kınıyoruz.

Yargı makamından sorumlular hakkında gerekli takibatın yapılmasını, Akçakale’deki yetkililerden de alanda görev yapan basın mensuplarının can güvenliği ve görevlerini yapabilmeleri için gerekli hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Veysel POLAT

Şanlıurfa Gazeteciler Birliği

Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık