Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA GAZİANTEP YOLUNA BİR MİLYON FİDAN

ŞANLIURFA GAZİANTEP YOLUNA BİR MİLYON FİDAN

Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinin yeşillendirilmesi için başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Giriş Tarihi: 21 Şubat 2016 Pazar 03:42
ŞANLIURFA GAZİANTEP YOLUNA BİR MİLYON FİDAN

Geçtiğimiz yıl içerisinde Şanlıurfa Organize Sanayi bölgesine dikilen 70 bin fidanın ardından bu yıl da 20 bin fidan toprakla buluştu. Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesine özel önem veren Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük de fidan dikimi törenine katılarak öğrencilerle birlikte fidan dikti.

Fidanların toprakla buluşmasının öncesinde bir açıklama yapan Vali İzzettin Küçük; ağaçlandırma yapılan alanlarla birlikte Şanlıurfa sanayisinin çevreyle dost, yemyeşil bir görüntüye kavuştuğunu belirtti. Organize Sanayi Bölgesinin yanında Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin de kabul edildiğini hatırlatan Vali İzzettin Küçük: “Şu anda 3 bin dönüm bir alan ancak bunu süreç içinde arttırabiliriz. Önemli olan kurulmasının gerçekleşmesiydi. Üçüncü bölgemizin hemen yanında olacak ve buralar Şanlıurfa’nın kalbi olacak. Buradan Şanlıurfa’ya can ve kan pompalanacak. Bunları yaparken de sanayilerimizi üreticilerimiz ve çalışanlarımız için yaşanabilir, insanların mutlu olduğu çevreci bir hale getirmek istiyoruz. Geçen yıl fidanlarımızı diktik, bu yıl da bugün 20 bin fidan dikiyoruz ve her yıl dikmeye devam edeceğiz” dedi.

Açıklamasının ardından Vali İzzettin Küçük; Şanlıurfa OSB’de eğitim veren Özel Erkan Meslek Lisesinde okuyan 200 öğrenciyle birlikte fidan dikti. Fidan dikimi sırasında gerçekleştirmeyi planladıkları Şanlıurfa-Gaziantep yolu fidan dikimi projesi hakkında da bilgi veren Vali Küçük; yol güzergâhında uygun alanlara bir milyon fidan dikeceklerini belirtti.

Fidan dikme törenine Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ün yanı sıra; OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili İbrahim İletmiş, yönetim kurulu üyesi Mithat Arhan, OSB Müdürü Oktay Yaşar, Özel Erkan Meslek Lisesi yöneticileri, sanayiciler ve öğrenciler katıldı. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık